Jak kupować drzwi zewnętrzne?

  Każde mieszkanie – nieważne czy jest to dom na peryferiach miasta, czy też mieszkanie w samym jego środku – musi zapewniać domownikom jedną z najważniejszych rzeczy, którą bez wątpienia jest bezpieczeństwo. Jego osiągnięcie jest możliwe poprzez zamontowanie odpowiednich drzwi zewnętrznych.

  Klasy drzwi – co to jest i co warto o nich wiedzieć?

  Zanim jeszcze drzwi trafią do sklepów, a potem do rąk swoich nowych właścicieli, muszą uzyskać odpowiednie atesty. Jednym z nich jest atest Instytutu Technologii Budowlanej, który na rynku polskim uważany jest za ten najbardziej podstawowy. Przy zakupie drzwi zewnętrznych warto zwrócić uwagę, czy posiadają one certyfikaty, które wydawane są na podstawie obowiązujących w Polsce norm i standardów na kanwie przepisów europejskich (PN-EN 14351-1+A1:2010).

  Podczas sprawdzania przydatności i wytrzymałości drzwi do użytku, poddaje się je ekstremalnym próbom z użyciem narzędzi ostrych i innych popularnych wśród włamywaczy. Drzwi, które nie ulegną zniszczeniu w określonym przez specjalistów przedziale czasowym, zostaną nagrodzone stosownym certyfikatem.

  Do domów instaluje się drzwi zewnętrzne drewniane http://www.art-tom.pl/, które posiadają klasę od 1 do 4. W czym te, które otrzymały klasę najwyższą (4), należą do najbardziej wytrzymałych i to właśnie one są polecane dla osób, które mieszkają poza osiedlami i daleko od osad miejskich.

  Cechy drzwi, o których warto wiedzieć przed ich zakupem

  Przed zakupem drzwi warto zwrócić uwagę również na inne ich parametry, które zapewnią ich odpowiednie dopasowanie do naszych potrzeb i wymagań.

  Szczelność i izolacja akustyczna drzwi, to rzeczy, na które zwracamy uwagę na samym końcu. Jednak, jak się okazuje, często jest to sporym błędem, gdyż dzięki odpowiednio dobranym, zapewnimy sobie nie tylko spokój i ciszę w mieszkaniu, ale również odpowiednią w nim wentylację.

  Kolejną kwestią jest oczywiście materiał, z którego drzwi są wykonane. To ona ma niebagatelna znacznie, jeśli chodzi o ich czysto praktyczną funkcję, gdyż różne surowce cechują się innymi właściwościami w zakresie izolacji cieplnej, akustycznej, czy też wytrzymałości i stabilności. Najczęściej wybieranymi drzwiami zewnętrznymi są drzwi drewniane, które optymalnie łączą w sobie wszystkie powyższe cechy (dobrą izolację cieplną, akustyczną, a także po odpowiedniej obróbce również wytrzymałość i stabilność). Jeśli interesują nas drzwi typowo antywłamaniowe, to ciekawą propozycję mogą stanowić dla nas drzwi wykonane z aluminium. Ich konstrukcja jest niezwykle wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne.

  Dlaczego warto zdecydować się na wizualizację architektoniczną?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *