Jak urządzić łazienkę?

  Remont mieszkania, choć przyjemny (szczególnie jeśli efekt jest taki, jakiego oczekiwaliśmy), nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Jak się jednak okazuje, najwięcej problemu mamy z najmniejszym pomieszczeniem, czyli łazienką. Tutaj musi być nie tylko ładnie, ale do tego funkcjonalnie. Obie te rzeczy nie jest wcale tak łatwo połączyć. Jak zatem urządzić łazienkę?

  Wybór kabiny prysznicowej
  Urządzanie łazienki najlepiej jest zacząć od wyboru poszczególnych jej elementów sanitarnych. Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji na temat tego, czy wolimy wannę czy prysznic. Jakkolwiek nie wybierzemy, musimy zdecydować, w którym miejscu stanie, dokładnie wymierzyć i wybrać odpowiedni model. Jeśli chodzi o prysznic, wybór jest naprawdę szeroki. Dzisiaj dużym powodzeniem cieszą się kabiny bezbrodzikowe – są bardziej nowoczesne. Kolejny dylemat to rodzaj tworzywa, z jakiego ma być wykonana kabina. Najczęściej wybór pada na szkło lub akryl. Musimy się też zastanowić czy chcemy, aby było one gładkie, matowe, barwione, a może z nadrukiem. W tej kwestii mamy naprawdę duże pole do popisu. Duże znaczenie ma również to, w jaki sposób otwierają się drzwi, szczególnie w przypadku mniejszych łazienek, w których walczymy o każdy centymetr. Bardzo ważny jest też rodzaj uszczelki oraz odpływy łazienkowe. Ostatnio coraz większą popularnością w łazienkach Polaków cieszą się odwodnienia liniowe. Stają się one prawie niewidoczne, a przy tym nie tracą nic ze swoich wyjątkowych właściwości. Idealnie nadaje się do każdej, nawet niewielkiej łazienki .

  Umywalka
  Wybór umywalki również nie jest taki łatwy. W sklepach jest ogromny wybór i można od tego dostać zwrotu głowy. Nie tylko musimy zdecydować, który model nam się najbardziej podoba, ale również który najbardziej pasuje do wystroju łazienki i przede wszystkim do jej wielkości. Umywalka, lustro i jego oświetlenie bardzo często decydują o charakterze całej łazienki. Bardzo ważny jest sposób mocowania. Mamy do wyboru tradycyjny, meblowy i blatowy. Ogromne znaczenie ma również materiał, z którego jest zrobiona umywalka. Największą popularnością cieszy się ceramika, aczkolwiek coraz częściej decydujemy się na zupełnie coś innego. Najważniejsze jest jednak to, aby umywalka była praktyczna.

  Wybór kabiny prysznicowej czy umywalki to dopiero początek długiej drogi dylematów. Przed nami jeszcze zakup kafelków, armatury oraz grzejników. Pamiętajmy jednak, że nie warto oszczędzać na jakości materiałów i wybierać je po konsultacji z fachowcem.

  Pomysł na łazienkę: panele ścienne

  Oświetlenie w łazience

  2 komentarze

  1. Paweł
   15 maja 2015

   Ja polecam podwójne umywalki – rano łazienka nie korkuje się i wreszcie można zdążyć do pracy, a dzieciaki do szkoły 🙂

   Odpowiedz
  2. Damian
   15 lipca 2015

   Podwójne umywalki? W sensie, że dwie w jednej łazience? 🙂 Trzeba mieć do tego odpowiednio dużą łazienkę ;]

   Odpowiedz

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *