Jak urządzić łazienkę?

  Łazienka jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To właśnie z tym miejscu domownicy spędzają dużo czasu każdego dnia, dlatego warto dołożyć starań, by była funkcjonalna. Mimo, że urządzenie jej nie jest łatwe, kilka praktycznych wskazówek może okazać się pomocne. Podpowiadamy, jakie elementy wyposażenia powinny znaleźć się w każdej łazience i na co zwracać uwagę podczas jej aranżacji.

  Od czego zacząć?

  W wyborze mebli do łazienki warto postawić na ich jakość oraz ergonomie, a walory estetyczne powinny być dopiero kolejnym kryterium. Na samym początku należy dokładnie zmierzyć łazienkę. Aby wygodnie się z niej korzystało, dobrze jest zostawić przed umywalką oraz WC ok. 70 cm wolnej ca przestrzeni, a po bokach 20-30 cm. Do wanny lub kabiny prysznicowej również powinniśmy mieć swobodny dostęp. Szafki pod umywalkę nie mogą utrudniać nam codziennej toalety, zaś szafki wiszące nie powinny być zawieszone na wysokości głowy oraz nad wanną. Obowiązkowo należy zmierzyć wszystkie wnęki, w których mają być ustawione meble. Wysokość umywalki, szafki pod umywalkę, lustra oraz pozostałych mebli dobrze jest dopasować do swoich potrzeb. Wszystkie liczby warto zapisywać na papierze, by móc z nich stworzyć rzut łazienki. Można w tym celu skorzystać z gotowych narzędzi internetowych, stworzonych właśnie do tego, by pomóc nam w aranżowaniu wnętrz.

  Na co zwracać uwagę podczas wyboru mebli łazienkowych?

  Decydując się na meble od różnych producentów lub tez pochodzących z różnych kolekcji, warto dobrać je tak, aby pasowały do siebie pod względem stylu i koloru. Jeżeli np. nasza szafka pod umywalkę ma kolor szary, pozostałe meble w kolorze bieli mogą nie prezentować się dobrze. Dlatego też warto przed zakupami wybrać, jakie kolory i barwy mają być dominujące w tym pomieszczeniu i dopiero wtedy szukać najlepszych rozwiązań. W dzisiejszych czasach nie ma problemu ze znalezieniem wymarzonego koloru, ponieważ producenci starają się jak najbardziej trafić w gust klientów, więc oferty ich są naprawdę różnorodne.

  Oczywiście, możemy zdecydować się na gotowy zestaw mebli łazienkowych i wtedy naszym jednym problemem jest odpowiednie ich rozplanowanie. Mamy wtedy pewność, że szafki pod umywalkę, słupki oraz szafki wiszące będą ze sobą spójne, co nada wnętrzu harmonii. Meble łazienkowe, które możemy znaleźć w wielu sklepach, mogą być wykonane z różnych materiałów. Metalowe, szklane, drewniane oraz inne – bez większego problemu znajdziemy je w ofertach różnych sklepów. Decydując się na meble drewniane, musimy upewnić się, że meble zostały pokryte warstwą lakieru, który jest odporny na działanie wody.

  Łazienka w stylu loft – 4 kroki do stylowej aranżacji!

  Czy warto kupić deszczownice do naszej łazienki?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *