altana

  Jak wybrać altanę ogrodową?

  Od wielu lat altany ogrodowe cieszą się sporą popularnością. Jest to bardzo praktyczne i dekoracyjne rozwiązanie. Dobrze zaprojektowana i wykonana altana, może być jednym z najprzyjemniejszych miejsca w ogrodzie. W skalpach dostępne jest mnóstwo ciekawych rozwiązań, które świetnie się sprawdzą zarówno na mniejszych jak i większych działkach.

  Dlaczego warto postawić altanę w ogrodzie?

  Altana ogrodowa może spełnić kilka ważnych funkcji. Przede wszystkim jest to idealne miejsce do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, a także do relaksu po ciężkim dniu w pracy. Ponadto w altance można pracować, wykonywać różne prace biurowe, a także się uczyć. W trakcie prac ogrodowych, w altance można przechowywać narzędzia ogrodnicze i inne potrzebne rzeczy. Warto wiedzieć czym się kierować przy wyborze altanki, aby spełniała ona swoje zadanie i pasowała do warunków.

  Czym się kierować przy wyborze altany?

  W pierwszej kolejności warto zastanowić się jaki powinien być styl altany. Na rynku dostępna jest spora różnorodność, dlatego z pewnością każdy znajdzie najlepsze rozwiązanie dla siebie. Można zdecydować się na różne wielkości, kształty oraz materiały.

  Altana może być zwyczajnym zadaszeniem lub pełnym pomieszczeniem. Wyjątkowy klimat można stworzyć dzięki pnącym roślinnością. Ciekawym rozwiązaniem są altany oszklone. Można je użytkować przez cały rok. Wybierając rodzaj zabudowania, warto zastanowić się co będzie najlepiej pasować do charakteru ogrodu i przeznaczenia.

  Kolejną kwestią jest wymiar altany. Aby ją wybudować nie trzeba mieć pozwolenia, ani specjalnego projektu architektonicznego, co znacznie ułatwia sprawę. W sklepach dostępne są gotowe stelaże, które z powodzeniem można także wykorzystać na mniejszych działeczkach.

  Materiał, z którego wykonano altanę

  Kluczową rolę w wykonaniu altany ma także materiał, z którego ją wytworzono. Do wyboru są stelaże metalowe, murowane lub drewniane. Najczęściej wybierane są altany drewniane. Ciekawym rozwiązaniem są także konstrukcje wykonane z połączenia różnych materiałów.

  Podczas wyboru altanki trzeba także zwrócić szczególną uwagę na dach. Można wybrać dachówki, pokrycia metalowe lub poliwęglanowe. Istotny jest także kształt konstrukcji. Wybrać można altany kwadratowe, kołowe, sześciokątne lub bardzo efektowne altany ośmiokątne. Tylko dobrze przemyślane zakupienie stelażu pozwoli na pełne wykorzystanie potencjału, który drzemie w tego typu zabudowaniach. Można też pokusić się o zaprojektowanie własnej altany.

  Więcej na temat altan: https://www.dommag.pl/ogrod/altana-ogrodowa-znajdz-swoje-miejsce

  Jak wygląda organizacja ślubu i wesela pod namiotem?

  2 komentarze

  1. Kamil
   1 września 2020

   Super artykuł! Sam ostatnio zdecydowałem się na drewnianą i polecam każdemu

   Odpowiedz
  2. Zielona Ola
   26 kwietnia 2021

   Trudno mi sobie wyobrazić ogród bez takiego miejsca na spokojny odpoczynek czy spotkanie ze znajomymi. Altanka to punkt obowiązkowy 🙂

   Odpowiedz

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *