Jak modnie i funkcjonalnie urządzić łazienkę w stylu vintage?

  Miłośnicy klasycznego designu, którzy z nutką nostalgii wspominają dawne czasy, mogą stworzyć otoczenie, które perfekcyjnie będzie oddawało ich ducha. Styl vintage pozwala przenieść się w przeszłość bez konieczności rezygnowania z udogodnień, jakie oferuje nam współczesność. W tym stylu urządzić możemy nie tylko salon, sypialnię i kuchnię, ale także domową łazienkę. Wszystko po to, aby przestrzeń była spójna, estetyczna oraz zgodna z poczuciem estetyki jej użytkowników.

  Czym charakteryzuje się łazienka w stylu vintage?

  Łazienka w stylu vintage to pomieszczenie, w którym meble, ceramika łazienkowa oraz dodatki wprost nawiązują do stylu aranżacji łazienek sprzed lat. Meble są najczęściej utrzymane w ciemnej kolorystyce, a ich fronty imitują naturalne drewno lub są gładkie. Meble są wyposażone w charakterystyczne nóżki, które oferują im oparcie oraz dodatkowe walory dekoracyjne – mogą być zarówno bardzo proste w formie i pełnić głównie funkcję użytkową, jak i posiadać dodatkowe zdobienia podkreślające retro charakter łazienki.

  W sprzedaży dostępny jest dość ograniczony wybór mebli w stylu vintage. Wszystko przez to, że współczesne łazienki są urządzane głównie w duchu minimalizmu, który stoi w opozycji do bardziej ozdobnego i dekoracyjnego w swojej koncepcji stylu vintage. Nie oznacza to jednak, że będziemy mieli problemy ze znalezieniem rozwiązań pasujących do naszego poczucia estetyki – meble łazienkowe w stylu vintage są dostępne w ofercie znanej i cenionej w branży łazienkowej marki Roca. Kolekcja Carmen, bo to właśnie o pochodzących z niej rozwiązaniach mowa, idealnie dopełni wystroju łazienki urządzonej w duchu minionych epok nadając jej niewątpliwych walorów ozdobnych.

  Łazienka w stylu vintage – meble i ceramika łazienkowa z kolekcji Carmen

  Meble łazienkowe Carmen to rozwiązania wprost stworzone dla wszystkich miłośników klimatów retro. Posiadają klasyczną konstrukcję oraz dodatkowe, subtelne zdobienia, które podkreślają ich klasyczny charakter. Dostępne są w dwóch kolorach – uniwersalnym, ciemnym antracycie o satynowym wykończeniu oraz bieli, która doskonale sprawdzi się w mniejszych łazienkach potrzebujących optycznego powiększenia i rozjaśnienia. W ramach kolekcji Carmen dostępne są zestawy łazienkowe, w których skład wchodzi szafka pod umywalkę wraz z idealnie do niej dopasowaną umywalką oraz praktyczne wysokie kolumny stojące z efektownym przeszkleniem.

  Miłośnicy minimalizmu w duchu retro mogą natomiast zdecydować się na zestaw łazienkowy ze stelażem wykonanym ze stali szlachetnej, który może z powodzeniem zastąpić szafkę pod umywalkę. W ramach kolekcji Carmen, oprócz mebli, dostępna jest także ceramika łazienkowa, która perfekcyjnie pasuje do wystroju łazienek urządzonych w stylu vintage. Poszczególne jej elementy, w tym wc stojące, umywalki i bidety posiadają charakterystyczne wykończenie, które wprost nawiązuje do stylistyki minionych lat i co ciekawe, występują w dwóch kolorach – klasycznej bieli oraz oryginalnej czerni. Ponadto miski wc z kolekcji Carmen łączą w sobie nowe technologie, które są obecne w ich bezkołnierzonej konstrukcji. Dobierając do tego baterie umywalkowe i akcesoria również dostępne w ramach linii produktowej Carmen łazienka w stylu vintage stanie się modną odskocznią od wszechobecnej nowoczesności.

  Czy tapeta w łazience to dobry pomysł?

  Jak zaplanować funkcjonalną łazienkę?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *