Metamorfoza łazienki już od kilku tysięcy złotych

  O estetycznych i praktycznych walorach łazienek nie trzeba specjalnie przypominać. Każdy z nas wyobraża sobie idealną aranżację, kombinację kolorów, czy rozmieszczenie sprzętów w tym pomieszczeniu. Zaprojektowana z klasą i jakością łazienka stanie się na lata miejscem relaksu i odpoczynku.

  Mozaika projektów
  Przed rozpoczęciem budowy lub remontem starej łazienki konieczne jest ustalenie wizji, czyli wyobrażenia jak łazienka będzie wyglądać. Pomocą służą gotowe projekty i wizualizacje łazienek na różnych serwisach internetowych. Znajdziemy na nich wiele treści informacyjnych (jak kształtują się ceny, jakie firmy wybierać) i poradnikowych (jak umiejętnie rozmieszczać, gospodarować przestrzenią), zarówno dla łazienek w mieszkaniach o małym metrażu, jak i tych w domkach wolnostojących, z szerszą przestrzenią użytkową.

  Od koszmaru do rzymskiej łaźni
  Zdajemy sobie sprawę, jak przez wieloletnią eksploatację lub też nietrafiony remont mogą wyglądać łazienki. Zwłaszcza w mieszkaniach bloków i wieżowców, gdzie powierzchnia takich pomieszczeń rzadko kiedy przekracza 10 m2. Wystające rury, niedobrane płytki glazury do terakoty, cieknące krany, czy wypełniające pomieszczenie pierwsze lepsze meble po rodzicach to najczęstsze objawy łazienek, które wyczekują remontu jak duszący się tlenu.

  Tuning łazienki wiążę się z inwestycją rzędu co najmniej kilku tysięcy złotych – przy zasobniejszych budżetach sięga kilkudziesięciu tysięcy. Bez pierwszej kwoty najlepiej w ogóle nie myśleć o remoncie lub przełożyć go na inne czasy. Jeśli już taki budżet jest w naszym posiadaniu, należy rozpocząć od stworzenia własnego wyobrażenia łazienki. Nowej wizji lub dopieszczenie tej istniejącej. Pomogą nam w tym specjaliści od wykończeń w sklepach przemysłowych oraz serwisy poświęcone aranżacjom łazienek. Metamorfozy bywają oszałamiające. Dzięki nim łazienka ze straszącej groty solnej, w której przebywamy kilka minut, zmieni się w niesamowitą łaźnię, z której nie będziemy chcieli wychodzić.

  Akcesoria różnego „kalibru”
  Zakup wieszaków, dozowników, czy mat to stosunkowo najtańsza inwestycja, rzędu 10-80 złotych. W wyposażeniach tego pokroju nie można zapomnieć o koszach na śmieci i bieliznę oraz suszarkach sufitowych, harmonijkowych lub rozkładanych. Tutaj ceny wahają się od 40 do 70 złotych za klasyczną suszarkę. W większych łazienkach powierzchnia gwarantuje nam swobodę i większy margines w dopasowaniu, w mniejszych musimy myśleć parametrami grubości, długości i szerokości już podczas zakupu.

  W przypadku mebli na kosmetyki, term, a zwłaszcza kabin prysznicowych bez brodzika czy panelów natryskowych operujemy już zwykle o wiele wyższymi kwotami. Różnice tkwią w parametrach i markach. Całe łazienkowe wyposażenie znajdziemy w punktach gospodarczo-przemysłowych takich jak na przykład sklep budowlany Bricoman, Obi, Leroy Merlin lub Castorama. Konsultanci doradzą jakie formy dla term, czy baterii umywalek wybierać, czy opłaca się dopłacić na lata, czy lepiej zaoszczędzić itd.

  Montażem najbardziej kosztownych części – płytek i kabin – zajmą się ekipy wykończeniowe. Ukrywanie rur kanalizacyjnych i syfonu, dla zainstalowania odpływu w podłodze, czy demontaż starego układu łazienkowego to ich działka, za którą także zapłacimy.

  Jak zaaranżować łazienkę, czyli od czego zacząć?

  5 pomysłów na uporządkowanie przestrzeni w łazience. Znasz je?

  1 komentarz

  1. polak
   30 stycznia 2015

   Za kilka tysięcy można wymienić całą ceramikę i armaturę. Mnie się udało w tej kwocie wyrzucić stary sedes i zamontować sobie miskę Roca na stelażu. Armaturę nową sam sobie montowałem by zaoszczędzić, tak samo umywalkę. Grunt to wykonać jak najwięcej pracy samodzielnie, wtedy można też kupić wyposażenie lepszej jakości.

   Odpowiedz

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *