5 pomysłów na uporządkowanie przestrzeni w łazience. Znasz je?

  Twoja łazienka ma nie więcej niż kilka metrów kwadratowych, a ty nie możesz się w niej odnaleźć? Przygotowaliśmy raport, z którego dowiesz się jak uporządkować przestrzeń w małej łazience, gdzie szukać funkcjonalnych akcesoriów i czy kolor glazury rzeczywiście ma znaczenie.

  Tak zwiększysz wolną przestrzeń w łazience

  1. Pralka do zabudowy w szafce

  Pralka to jeden z tych elementów wyposażenia, które zajmują najwięcej miejsca w łazience. Zrezygnuj z wyszukanych kształtów i designerskiego wzornictwa. Pralkę schowaj w większej szafce łazienkowej, która może dać początek blatowi do montażu umywalki.
  Zdecyduj się na pralkę wolno stojącą o możliwie wąskim profilu. Należy przyjąć jednak, że sam blat będzie miał głębokość ok. 60 do 65 centymetrów [pralki do zabudowy mają szerokość w zakresie od ok. 58 do 60 centymetrów w zależności od producenta i modelu].
  Jeśli liczysz się z każdym dodatkowym centymetrem możesz kupić dedykowaną pralkę do zabudowy – te na ogół mają od 40 do 50 centymetrów głębokości.

  Tak zagospodarowaną przestrzeń nad pralką możesz wykorzystać w dowolny sposób, np. montując nad nią szafkę ścienną lub stawiając na niej akcesoria łazienkowe.

  2. Wymień stare lustro na dużą taflę bez ram

  Łazienkę o powierzchni kilku metrów kwadratowych odświeżysz usuwając niewielkie lustro zamknięte w ramie na rzecz dużego lustra, które zamontujesz na całej wielkości ściany. Spotęgujesz w ten sposób wrażenie wolnej przestrzeni.
  Możesz zdecydować się także na dwa lustra, które powtarzają swoje odbicia. W małej łazience doskonale sprawdzą się także tzw. lustrzane płytki ceramiczne, które nadadzą wnętrzu niepowtarzalny charakter.

  3. Wybieraj spośród modernistycznych akcesoriów łazienkowych

  Klasyczne akcesoria łazienkowe wymień na te o bardziej odważnych, geometrycznych kształtach. Sięgaj po półki łazienkowe, wieszaki i mydelnice wykończone na wysoki połysk.
  Matowe dozowniki, stojaki i uchwyty wyglądają równie atrakcyjnie, ale sprawdzają tylko w nieco większych przestrzeniach.

  Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się także akcesoria uzupełnione o kamienie Swarowskiego z serii Luxury, River i Velvet. Transparentne kamienie odbijają światło i rozpraszają je po wnętrzu łazienki – podpowiada przedstawiciel sklepu www.sano-polska.pl.

  4. Monochromatyczne barwy bardziej niż wskazane

  W niewielkich łazienkach doskonale sprawdzają się stonowane, monochromatyczne kolory. W połączeniu z półprzezroczystą umywalką i połyskującymi frontami szafek łazienka optycznie będzie wydawała się większa. Trzymaj się dużych płaszczyzn o ciemnym nasyceniu barwowym.

  Warto wiedzieć: łazienka wykończona ciemnymi barwami wymaga większej uwagi na etapie wykończeniowym. Połyskujące powierzchnie powinny być równe i dobrane z wysoką dbałością o detale. Sufit, który będzie podświetlony diodami LED, a pomalowany farbami lateksowymi warto wcześniej wykończyć gładzią.

  Zdecydowanie unikaj kolorów ciepłych, a w tym m.in. czerwieni, kremów i różu.

  5. Wykorzystaj wolną przestrzeń na szafki

  Każdą wolną przestrzeń nad głową wykorzystaj na zabudowaną szafkę. W małej łazience zalegające na otwartej przestrzeni detergenty, szczoteczki i pasty do zębów optycznie zmniejszają wnętrze. Minimalistyczne wzornictwo wymaga ładu i harmonii, aby spełniało swoją funkcję.
  Dobrym pomysłem może okazać się wymiana toalety na tą zabudowaną w ścianie, nad którą schowasz niewielką, poręczną szafkę na podstawowe środki czystości. Tak zaaranżowana przestrzeń to także sprawdzony sposób na ograniczenie dzieciom dostępu do szkodliwej chemii.

  Metamorfoza łazienki już od kilku tysięcy złotych

  Optymalne warunki w łazience

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *