Czy warto kupić elektryczne szczoteczki do zębów z irygatorem?

  Jeśli chcemy mieć zdrowe uzębienie i piękny uśmiech, powinniśmy każdego dnia dbać o higienę jamy ustnej. Dzisiejszy rynek oferuje wiele urządzeń, które mają za zadanie usunąć przebarwienia, zapobiegać pojawieniu się próchnicy i utrzymać zęby oraz dziąsła w dobrej kondycji. Warto więc zainwestować w elektryczne szczoteczki do zębów z irygatorem – to zestaw przeznaczony do kompleksowej higieny jamy ustnej.

  Jaką szczoteczkę elektryczną wybrać?

  W każdej kosmetyczce musi się znaleźć szczoteczka do zębów. Jest to bowiem podstawowe urządzenie, które pomaga nam zadbać o właściwą higienę jamy ustnej. Choć najpopularniejsze są szczoteczki manualne, modele elektryczne z każdym dniem zyskują na popularności. Dostępne w sklepach urządzenia różnią się technologią mycia zębów i rodzajem obrotów. Z tego względu szczoteczki elektryczne możemy podzielić na obrotowe (rotacyjne), obrotowo-pulsacyjne (rotacyjno-pulsacyjne), soniczne i ultradźwiękowe. Każdy z tych modeli ma swoje zalety. Niezależnie od tego, na który rodzaj się zdecydujemy, powinniśmy zwrócić uwagę na częstotliwość wykonywanych ruchów, regulację prędkości czy czujnik nacisku.

  Irygator do zębów – co to jest?

  Irygator to urządzenie dentystyczne, nazywane również wodną szczoteczką do zębów. Działa w podobny sposób jak myjka ciśnieniowa – dzięki specjalnej końcówce wyrzuca wodę pod wysokim ciśnieniem. W ten sposób dokładnie wypłukuje zabrudzenia i pozostałości jedzenia, czyszcząc przestrzenie międzyzębowe. Irygator wodny dociera również do miejsc w jamie ustnej, do których nie jest w stanie dotrzeć szczoteczka.

  Aktualnie na rynku dostępne są dwa rodzaje irygatorów – stacjonarne i bezprzewodowe. Te pierwsze mają specjalne pojemniki na płyn i pokrętło, służące do regulacji ciśnienia strumienia. Do rękojeści przymocowany jest też specjalny wężyk, który doprowadza płyn. Drugim rodzajem jest irygator bezprzewodowy. Nie ma on osobnego pojemnika na płyn. Zbiornik, podobnie jak akumulator, wbudowany jest w rękojeść urządzenia. Taki irygator do zębów ma kompaktowe wymiary, jest poręczny i wygodny w codziennym użytkowaniu. W przeciwieństwie do irygatora stacjonarnego będzie nam dobrze służyć nie tylko w domu, ale również na wyjeździe. To właśnie takie irygatory producenci oferują w zestawie ze szczoteczkami elektrycznymi lub sonicznymi.

  Elektryczne szczoteczki do zębów z irygatorem – idealny zestaw do higieny jamy ustnej

  Jeśli chcemy zadbać o kompleksową higienę jamy ustnej, szczoteczka do zębów może okazać się niewystarczająca, gdyż nie jest w stanie usunąć wszystkich resztek pokarmowych. Po każdym szczotkowaniu powinniśmy również wyczyścić przestrzenie międzyzębowe. Choć do tego celu możemy wykorzystać nitkę dentystyczną, zdecydowanie lepszym i skuteczniejszym rozwiązaniem jest irygator. Właśnie dlatego coraz więcej producentów oferuje zestawy, w których skład wchodzą elektryczne szczoteczki do zębów z irygatorem. Łącząc szorowanie z płukaniem, uzyskamy najwyższą skuteczność i najlepiej zadbamy o swoje uzębienie.

  Elektryczne szczoteczki do zębów z irygatorem – jaki zestaw wybrać?

  Decydując się na zakup szczoteczki elektrycznej w zestawie z irygatorem, możemy być pewni, że nasze zęby i dziąsła zostaną dokładnie wyczyszczone i otrzymają odpowiednią ochronę przed próchnicą i innymi chorobami. Obecnie większość producentów, którzy specjalizują się w produkcji urządzeń do higieny jamy ustnej, ma w swoim asortymencie tego typu zestawy. Przykładem jest dwupak od marki Oral-B – szczoteczka elektryczna Oral-B Pro 2000 oraz irygator Oxyjet. Jego koszt nie jest wygórowany, a korzyści ze stosowania są ogromne. Warto więc zaopatrzyć się w taki zestaw do codziennej higieny jamy ustnej.

  Jak otworzyć wino bez korkociągu?

  Światło LED – dobry pomysł dla każdego

  1 komentarz

  1. W imieniu Oral-B
   16 grudnia 2020

   Irygator to świetne urządzenie, które za pomocą silnego strumienia wody lub roztworu z płynem czyszczącym usuwa resztki pokarmu i bakterie spomiędzy zębów.

   Odpowiedz

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *