Jak ugotować parówki, aby uzyskać najlepsze wyniki?

  Parówki to nie tylko ulubione jedzenie na lato, kiedy korzystasz ze słonecznej pogody i grillujesz kilka parówek na świeżym powietrzu. Zwłaszcza, gdy masz dzieci, parówki są stałym, całorocznym posiłkiem w domu. Wiem, że ich korzyści zdrowotne są wątpliwe, ale rzeczywistość jest taka, że parówki są hitem gdziekolwiek i kiedykolwiek.

  Gotowanie parówek najpierw jest sposobem na przygotowanie ich do późniejszego przyrządzenia. W środku gotuje się parówki, aby później można je było szybciej grillować lub smażyć. Jak długo jednak trzeba gotować parówki?

  Jak długo trwa gotowanie parówek?

  Zazwyczaj potrzeba od pięciu do sześciu minut, aby zagotować parówki tylko na tyle, aby ugotować je w środku. Czas ten jest wystarczający do zagotowania parówek, ale nie jest długi, aby spowodować ich rozdrobnienie w środku. Kiedy podczas gotowania parówki się rozdwajają, traci większość swojego smaku i staje się mniej apetyczny. Jeśli planujesz grillować, smażyć lub mieszać je później z innymi przepisami, ponieważ są już wstępnie ugotowane, to oszczędza Ci czasu.

  Czas ten różni się jednak w zależności od rodzaju osłonki/wielkości parówki, sposobu gotowania, świeżości lub mrożenia, a czasem od marki produktu. Miękkie parówki wymagają krótszego czasu gotowania (3-4 minuty), podczas gdy te twarde mogą trwać nieco dłużej (5-6 minut). Pamiętajmy o tym, aby uzyskać lepszy rezultat. W przeciwnym razie, zbyt długi czas gotowania sprawi, że parówki będą zawilgocone i bez smaku.

  Gotowanie dużej paczki parówek wymaga jeszcze jednej do dwóch minut. Nie zapomnij upewnić się, że wszystkie parówki są gotowe przed wyjęciem ich z garnka.
  Podczas gotowania kilku sztuk parówek, można je wyjąć wcześniej niż po pięciu lub sześciu minutach. Możesz go spróbować, jeśli są wystarczająco gorące dla Ciebie; w przeciwnym razie przedłużysz go jeszcze o kilka minut.

  • Gotowanie z użyciem kuchenki: 6 minut.
  • Gotowanie w kuchence mikrofalowej: 2 minuty (ustawione na wysokie temperatury)

  Dwa sposoby na właściwe ugotowanie parówek

  gotowanie parówek

  Można powiedzieć, że gotowanie parówek jest proste i łatwe. Niemniej jednak, możesz być zaskoczony wiedzą, że istnieją trzy proste sposoby na ich ugotowanie. Czy wiesz, jak gotować parówki? Czy wasze parówki okazują się pulchne, soczyste, delikatne i chrupiące?

  Robienie tego procesu jest naprawdę szybkie i proste. Wszystko czego potrzebujesz to twoje parówki i garnek wody. Możesz wybrać pomiędzy metodą mikrofalową a kuchenką. Jeśli lubisz dodatkowy smak, dopraw wodę.

  1# Metoda kuchenki gazowej

  Metoda kuchenna trwa tylko 4 minuty przygotowania i 6 minut gotowania parówek. Wszystko czego potrzebujesz to garnek wody.

  • Zagotuj garnek z wodą. Pamiętaj, aby wybrać garnek, który będzie wystarczająco duży, aby pomieścić wszystkie parówki. Aby uniknąć rozlania, zostaw kilka centymetrów miejsca po brzegi garnka, aby woda nie wylała się po dodaniu parówek.
  • Umieść parówki wewnątrz garnka. Uważaj, aby umieszczać je delikatnie jeden po drugim. W przeciwnym razie wrząca woda rozpryskuje się i może przypalić twoją rękę. NIGDY nie wrzucaj ich wszystkich jednocześnie.
  • Chociaż kupujemy już ugotowane hot-dogi, to smakowicie jest jeść je na gorąco. Gotujemy je w sześć minut, aż będą dobrze przyrządzone.
  • Czas wyjąć gorące parówki z kuchenki i odsączyć je. Po kolei wybieramy je i wytrząsam wodę przed umieszczeniem ich na półmisku. Używanie szczypiec jest do tego bezpieczne i wygodne. W przeciwnym razie, można wlać całą zawartość garnka do dużego durszlaka w celu odprowadzenia wody.
  • Jeśli przygotowałeś dużą partię parówek dla uczestników imprezy, możesz pozwolić, aby pozostały one ciepłe w garnku z gorącą wodą. Nie zapomnij włożyć garnka do chłodnego palnika i przykryć go. Z drugiej strony, jeśli chcecie ogrzać hot-dogi podczas imprezy lub w nocy, ustawcie palnik na najniższy stopień ciepła, aż dzieci zjedzą je wszystkie.

  2# Metoda mikrofalowa

  Gotowanie parówek w kuchence mikrofalowej jest o wiele łatwiejsze i szybsze niż na kuchence. Wystarczy 4 minuty przygotowania i 2-3 minuty gotowania, aby zakończyć. Wszystko czego potrzebujesz to miska z wodą i hot-dogami w kuchence mikrofalowej.

  • Napełnij miskę do połowy pełną wodą. Powinna ona być wystarczająco duża, aby pomieścić hot-dogi, które zazwyczaj gotujesz. Spróbuj użyć szklanej miska do gotowania w kuchence mikrofalowej, aby zobaczyć znajdujące się w niej parówki.
  • Przed włożeniem parówek do środka miski, rozetnij je nożem, aby nie pękły w kuchence mikrofalowej. Zrób wzdłużne nacięcie w skórze każdej z nich.
  • Włóż wszystkie parówki do miski. Umieść miskę w kuchence mikrofalowej i ustaw ją na maksymalną moc na jedną minutę. Po 1 minucie sprawdź, czy parówki są gotowe, obcinając końcówkę jednej z nich, aby sprawdzić, czy są już gorące.
  • Zazwyczaj używam widelca, jeśli nie mogę wyjąć jednej końcówki parówki z wrzącej wody. Przed zaoferowaniem ich gościom należy odsączyć parówki w durszlaku lub przez papierowy ręcznik.

  Kilka wskazówek, jak zrobić doskonale ugotowaną parówkę z hot-dogami

  Chociaż pokrycie dwóch różnych metod gotowania parówek jest łatwe, to jednak można skorzystać z kilku wskazówek, aby uczynić je doskonałymi. Oto kilka praktycznych wskazówek dla pysznych i chrupiących parówek.

  • Podawaj parówki natychmiast po ugotowaniu, aby uzyskać chrupiący i smaczny efekt.
  • Doprawiaj parówki podczas gotowania, aby dodać im smaku. Możesz dodać dowolną przyprawę. Zazwyczaj posypuję je solą do wody i przyprawami. Inni wlewają piwo, aby nadać smak parówkom. Spróbuj!
  • Najpierw rozmrażam parówki przed gotowaniem, aby zaoszczędzić nie tylko czas gotowania, ale również określić dokładny czas potrzebny do zagotowania.
  • Podczas korzystania z mikrofalówki, gotuj je w wysokiej mocy i sprawdź dokładnie, czy potrzebuje więcej czasu na zagotowanie.
  • Nie pozwól, żeby osłonka pękła. Jeśli tak, to znaczy, że ogrzałeś ją zbyt mocno, niż było to konieczne.
  • Najpierw włóżcie parówkę do zimnej wody przed gotowaniem, aby uniknąć pęknięć.
  • Gdy podczas gotowania parówki wypłyną na powierzchnię, oznacza to, że trzeba je już wyjąć.

  Smażenie może również nadać im dodatkowy chrupiący smak.

  Podsumowanie

  Czy wiesz, że toczy się debata? Yep, niektórzy są przeciwni gotowaniu hot-dogów, podczas gdy inni uważają to za zaletę. Uważam, że każdy z nich ma swoje preferencje i powody. Niemniej jednak, gotuję hot-dogi od kiedy pamiętam, i zawsze pozostaje to pyszne do ostatniego kęsa.

  Myślę, że ugotowanie go we właściwy sposób jest istotnym czynnikiem w tworzeniu go takim, jaki jest. Wiesz już, jak długo gotuje się hot-dogi? Pamiętaj, że zajmuje to średnio tylko 5-6 minut.

  Czas gotowania w szybkowarze

  Klementynki – Jak odróżnić je od mandarynek?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *