Czy warto zdecydować się na inteligentną kuchnię?

  Obecnie, innowacyjna technologia jest integralnym elementem własnego życia, zdaje się chociażby, iż to ona wyznacza cele, w których mamy iść. Dzieje się tak też w innowacyjnych koncepcjach aranżacji wnętrz. Jest to zwłaszcza zauważalne w inteligentnych rozwiązaniach dla kuchni. O ile nie zaskakuje nas już zarządzanie monitoringiem w domu przy pomocy smartfona, o tyle patelnie powiązane ze smartfonem mogą powodować większe zaskoczenie. Interesujące propozycje wytwórców narzędzi kuchennych pragną nam jeszcze bardziej uprościć oraz urozmaicić codzienne gotowanie.

  Inteligentna kuchnia – wygoda przede wszystkim!

  Czym jest dla nas wygoda? Oszczędność czasu? Miejsca? Czasem chociażby nerwów. Inteligentna kuchnia może nam to zagwarantować. Obecnie projekty kuchni tworzone są tak, żeby wnętrze było przede wszystkim praktyczne. Szafka na talerze obok zmywarki lub zlewu. Blat tuż obok lodówki. Wszystko po to, aby regularnie czynności, takie jak sprzątanie lub przygotowywanie pokarmów, robić jeszcze szybciej oraz bez większego kłopotu. W tymże wypadku liczy się nie jedynie właściwy rozstaw mebli, lecz również posiadanie narzędzi, jakie umożliwiają nam pracę oraz pozwolą wygospodarować czas. Prostym dodatkiem, jaki pomaga zbudować smart kuchnię są baterie kuchenne z detektorem ruchu, jakie czują obecność dłoni oraz włączają się automatycznie. Lodówki, jakie mogą ostrzegać, gdy artykuły spożywcze się kończą bądź ekspresy do kawy zaprogramowane tak, żeby zrobić kawę natychmiast po obudzeniu właściciela.

  Urządzenia kuchenne

  Choć nie potrzebujesz zaawansowanych technologicznie narzędzi kuchennych, z pewnością są zabawne. Gdy pragniesz maksymalnie zastosować technikę kuchenną, dobierz lodówkę z monitorem dotykowym oraz opcją strumieniowego przekazywania muzyki, kuchenkę, jaką możesz sprawdzać ze smartfona, kosz na śmieci, jaki możesz otworzyć machnięciem ręki, i kuchenkę mikrofalową, jaka modyfikuje ustawienia wstępne we współzależności od sposobu wykorzystania.

  Inteligentna lodówka

  Najistotniejszym punktem każdej kuchni jest lodówka, dzięki której możemy cieszyć się świeżymi artykułami. Teraz ich wytwórcy proponują nie jedynie główną funkcję schładzania oraz zamrażania. Jeszcze chętniej sięgają choćby po najnowocześniejsze osiągnięcia informatyki. Już dziś na rynku dostępne są lodówki z techniką InstaView. Dzięki wewnętrznym kamerkom oraz wbudowanym na zewnątrz wyświetlaczu możemy zobaczyć ilość, bez nadmiernego otwierania drzwi. Dodatkowo mamy dzięki temu dostęp do serwisów informacyjnych oraz społecznościowych, możemy zobaczyć pogodę, zobaczyć film bądź posłuchać muzyki.

  Źródło: itjump.pl

  Czym jest inteligentna lodówka

  Regulacja drzwi balkonowych kluczem do ich długiej żywotności

  1 komentarz

  1. Weronika
   3 kwietnia 2020

   Ja się przymierzam do wymiany lodówki, ale te smart są cholernie drogie. Nie wiem czy się zdecyduję, z drugiej strony to zakup na lata.

   Odpowiedz

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *