Jak zaplanować funkcjonalną łazienkę?

  Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu lub mieszkaniu. Dlatego warto urządzić ją tak, aby była maksymalnie wygodna w użytkowaniu. Sprawdź, jak zaprojektować funkcjonalną łazienkę!

  Zaplanowanie funkcjonalnej i estetycznej łazienki nie jest łatwym zadaniem. Na szczęście istnieje kilka zasad, dzięki którym urządzisz to pomieszczenie zarówno praktycznie, jak i stylowo. Podpowiadamy, jak zaprojektować wygodną łazienkę.

  Jaka powinna być powierzchnia łazienki?

  Podczas projektowania łazienki warto zadbać o jej odpowiednią powierzchnię. Powinna być ona dostosowana indywidualnych preferencji użytkowników. Niektórzy preferują niewielkie łazienki, w przypadku których nie trzeba tracić czasu na długotrwałe sprzątanie. Inni z kolei cenią sobie komfort użytkowania łazienek o sporym metrażu. W domach dla 4-5 osób warto zastanowić się nad umieszczeniem dwóch łazienek, dzięki czemu domownicy nie będą musieli czekać w kolejkach do porannej lub wieczornej toalety.

  Funkcjonalne wanny łazienkowe i kabiny prysznicowe

  Przy urządzaniu funkcjonalnej łazienki bardzo ważne jest zapewnienie wygodnego dostępu do wszystkich elementów wyposażenia. Niezwykle istotne jest ergonomiczne ustawienie wanny oraz kabiny prysznicowej, które pozwoli na komfortowe kąpiele po ciężkim dniu. Wybór pomiędzy wanną a prysznicem zależy od metrażu łazienki oraz od indywidualnych upodobań użytkowników. Jeżeli masz niewielką łazienkę, warto zwrócić uwagę na kabiny prysznicowe, które pozwalają na dodatkowe zaoszczędzenie miejsca. Właściciele dużych łazienek mogą natomiast pozwolić sobie zarówno na wannę, jak i kabinę prysznicową. Przy wyborze wanny warto zwrócić uwagę na materiał wykonania. Najbardziej popularnym wyborem są wanny akrylowe. Ważny jest również kształt wybranego modelu. Najczęściej wybierane są wanny prostokątne, ale coraz bardziej popularne stają się również nowoczesne wanny okrągłe (najczęściej są to wanny wolnostojące).

  Funkcjonalny montaż miski WC i umywalki

  W każdej łazience należy zadbać o odpowiednie strefy funkcjonalne. Dotyczy to nie tylko wanny i kabiny prysznicowej, ale także miski WC i umywalki. Podczas instalacji miski WC warto zwrócić uwagę, aby została ona umieszczona na odpowiedniej wysokości. Żeby korzystanie z WC było wygodne, górna krawędź muszli powinna się znajdować na wysokości ok. 40 cm. W przypadku osób niepełnosprawnych wysokość ta powinna wynosić 45-50 cm. Przed miską WC należy pozostawić wolną przestrzeń o szerokości 80 cm oraz długości 60-80 cm. Bardzo ważny jest również odpowiedni montaż umywalki. Według norm europejskich umywalki powinny być montowane na wysokości ok. 85-95 cm od posadzki. Jednak w praktyce najczęściej są one montowane na wysokości 75-80 cm

  Aranżacje łazienek – gdzie szukać inspiracji?

  Łazienka to nie tylko miejsce dbania o higienę, ale także codziennego relaksu i odpoczynku. Dlatego warto zadbać o to, aby jej wnętrze zostało urządzone w praktyczny i wygodny sposób. Jeżeli nie masz pomysłu na zaprojektowanie łazienki, warto zainspirować się propozycjami dostępnymi w sieci. Pozwolą Ci one na urządzenie tego pomieszczenia zgodnie z najnowszymi trendami wnętrzarskimi. Nowoczesne aranżacje łazienek znajdziesz na: https://www.salonyhoff.pl/aranzacje-lazienki/.

  Zaplanowanie funkcjonalnej łazienki nie należy do najłatwiejszych zadań. Zapewnienie wygody użytkowania powinno być kluczową kwestią przy projektowaniu tego pomieszczenia. Dzięki powyższym wskazówkom urządzenie komfortowej łazienki z pewnością stanie się łatwiejsze!

  Jak modnie i funkcjonalnie urządzić łazienkę w stylu vintage?

  Pomysłowe wyposażenie łazienki w kilku krokach!

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *