Czasy, gdy łazienki urządzano naprędce i bez konkretnego planu, minęły kilka dekad temu. Dziś we wnętrzach tego typu bezapelacyjnie króluje harmonia. Marzy Ci się taki efekt? Zacznij od dopasowania do siebie poszczególnych elementów wyposażenia i przeczytania tego poradnika.
Spis treści
Czas wybrać meble łazienkowe
Na początek wykonaj pomiary – sprawdź szerokość i głębokość wnęk, ustal, ile przestrzeni zajmą: umywalka wraz z szafką, toaleta, pralka, kabina prysznicowa lub wanna. Uwzględnij miejsce na swobodne otwieranie i zamykanie drzwi oraz szuflad i komfortowe przemieszczanie się po pomieszczeniu. Wszystko zanotuj i dopiero potem przejdź do kolejnego etapu: szukania mebli odpornych na wilgoć, łatwych w czyszczeniu i funkcjonalnych. Wybierając je, zwróć uwagę nie tylko na aspekty praktyczne, ale też estetykę, która powinna współgrać ze stylem, w jakim chcesz urządzić swoją wymarzoną łazienkę. Upewnij się, że poszczególne meble i sprzęty do siebie pasują: szafka jest kompatybilna z blatem lub umywalką, zabudowa pomieści pralkę, a słupek nie koliduje z drzwiami.
Gotowy komplet mebli łazienkowych
Najprostsze i najwygodniejsze rozwiązanie to zakup kompletu mebli łazienkowych, ponieważ wówczas problem dopasowania form, kolorów czy zdobień nie będzie Cię dotyczył. Taki gotowy zestaw jest nie tylko spójny pod względem designu, ale też rozmiarów i funkcji. Co równie ważne, ten wariant ułatwi Ci organizację przestrzeni – projektanci pomyśleli o tym jeszcze zanim meble trafiły do sklepu. Jeszcze jedno: wybierając tę opcję, oszczędzasz czas, ponieważ nie musisz szukać każdego z elementów wyposażenia osobno. Wiele różnych zestawów mebli łazienkowych znajdziesz w ofercie sklepu Agata.
Szafki i słupki – praktyczne meble łazienkowe
Jeśli podczas aranżacji wnętrz cenisz sobie swobodę, nie rezygnuj z niej i kup oddzielnie każdy z mebli. Polecamy funkcjonalne szafki i słupki łazienkowe z licznymi szufladami, półkami i wbudowanymi organizerami. Rozbudowany system organizacji wnętrza, cichy domyk, wodoodporne materiały: to cechy mebli, które przypadną Ci do gustu. Robiąc zakupy, sprawdź, w jaki sposób powinny zostać zamontowane szafki – po prawej, czy po lewej stronie. A jeżeli planujesz przechowywać w nich ciężkie przedmioty, zamów meble o dużym obciążeniu maksymalnym.
Szafki pod umywalki: wiszące czy stojące?
Szafki umywalkowe są dostępne w dwóch podstawowych wariantach: wiszącym i stojącym. Pierwsze mają prosty, ale nowoczesny design, dlatego nie musisz obawiać się, że zdominują czy przytłoczą aranżację, a na dodatek są łatwe w czyszczeniu. Natomiast drugie to dobry wybór do klasycznych łazienek, ponieważ zapewniają dużo miejsca do przechowywania, a na dodatek nie wymagają skomplikowanego montażu.
Meble do łazienek o małym metrażu
Wspomniane wyżej wiszące modele to strzał w dziesiątkę w przypadku małych łazienek: pozostawiają puste miejsce na podłodze i optycznie zwiększają jej metraż. W takiej aranżacji nie powinno też zabraknąć otwartych półek, które dodadzą jej lekkości; kompaktowej umywalki połączonej z szafkami i zabudowanej pralki. Przydatne są rozwiązania oszczędzające przestrzeń i triki wizualnie ją powiększające. Przykładowo, wystarczy, że zamiast czarnej szafki łazienkowej wybierzesz biały wariant z lustrem, a Twoja aranżacja w mig stanie się wizualnie lżejsza.
Napisz komentarz