jak zrobić kwiaty z bibuły

  Jak zrobić kwiaty z bibuły

  Czas spędzony z dzieckiem to najwspanialsze, co możemy dać naszej pociesze. A czas spędzony kreatywnie to jeszcze coś lepszego. Jeżeli podczas naszych codziennych czynności zaangażujemy dziecko do kreatywnego tworzenia, rozwiniemy w nim wyobraźnię i rozbudujemy zdolności manualne.
  Niezależnie czy to będą budowle z klocków, zamki z koca i krzeseł czy też drobne prace techniczne i plastyczne, nasze dziecko zapamięta ten czas, jako okres spędzony wspólnie z rodzicem.

  Jednym z takich kreatywnych zajęć może być tworzenie kwiatów z bibuły. Sam proces ich tworzenia da dziecku sporo radości, a widok kwiatów w wazonie na stole napełni je dumą i poczuciem dobrze wykonanej pracy.

  Nam, rodzicom też przyda się taka praktyka, ponieważ nie znamy dnia ani godziny, kiedy kwiaty z bibuły pojawią się, jako szklone zadanie domowe. Zadanie domowe to jedno a piękne udekorowanie domu i dobra zabawa to drugie. Tworzenie kwiatów z bibuły pozwalana połączenie tego w jedno, wspólne zajęcie. Poza tym papierowe kwiaty nie potrzebują wody i nie więdną, będą więc długo dekorować naszą domową przestrzeń.

  Zaczynamy robić wspaniałe kwiaty z bibuły

  Jak zabrać się do tego, aby zrobić kwiaty z bibuły? Zaczynamy od przygotowania miejsca pracy i potrzebnych akcesoriów. Przede wszystkim jednak musi nam się chcieć, bez chęci nie ma zabawy. Tutaj obowiązuje zasada „nie na siłę”.
  Co będzie potrzebne do wykonania kwiatów z bibuły? Oczywiście bibuła. I to w rozmaitych kolorach, włącznie z zielonym. Zielonej bibuły będzie potrzebne naprawdę sporo, ponieważ z niej będą wykonane łodygi i liście do bibułowych kwiatków.
  Oprócz bibuły będą potrzebne nożyczki do jej wycinania, drut kwiaciarski, obcęgi do przycinania drutu, patyczki do szaszłyków, klej, pistolet do kleju na gorąco, jeżeli ktoś taki posiada (nie obowiązkowo), wata, taśma klejąca oraz gumki recepturki.

  Oczywiście, jeżeli czegoś nie posiadamy, to należy dokonać zakupu, czy to przez internet, czy w dobrym sklepie papierniczym.

  Teraz czas na miejsce pracy. Najlepszy będzie stół, jest łatwy do posprzątania i wokół sporo miejsca. Stół daje nam praktycznie dostęp z każdej strony i będziemy go mogli podzielić sobie na strefy pracy bez konieczności ciągłego przekładania rzeczy. Należy też bezwzględnie zapomnieć o wszelkiego rodzaju świecach, ponieważ bibuła jest materiałem wysoce łatwopalnym i stworzenie nastrojowej atmosfery może doprowadzić do katastrofy.

  kwiaty z bibuły

  Na początek drobna wskazówka. Podczas tworzenia kwiatów z bibuły, najlepiej jest podzielić pracę na etapy. Na przykład, w pierwszej kolejności tworzymy same łodygi, następnie same płatki kwiatów, kolejne będą liście do łodyg. Dopiero jak przygotujemy wszystkie, nazwijmy je, pół produkty zaczynamy montaż.

  Robimy kwiaty z bibuły – tulipan

  Zacznijcie od wycięcia płatków. W tym celu należy przygotować pasek bibuły o wymiarach około 11 na 20 centymetrów. Następnie należy go poskładać kilka razy, tak aby uzyskać mały prostokąt. Uzyskanemu prostokątowi należy zaokrąglić rogi z jednej strony, w ten sposób uzyskujemy płatki.
  Teraz przechodzimy do wykonania kielicha. Z bibuły należy wyciąć kwadrat o boku ok. 15 centymetrów. Delikatnie formujemy środek i wkładamy do niego kulkę z waty. Nadmiar bibuły formujemy w łodygę. Uzyskaliśmy bibułową kulkę z ogonkiem, z watą w środku. W ogonek wkładamy przygotowaną wcześniej łodygę i owijamy kilkukrotnie drutem kwiaciarskim. Teraz należy dołożyć wycięte wcześniej płatki i przytwierdzamy je do łodygi, ponownie owijając drucikiem. Delikatnie odchylamy płatki i otrzymujemy wspaniały kwiat. Można dodać na łodydze liść z zielonej bibuły.

  W ten oto sposób powstał piękny kwiat z bibuły. Dobór koloru jest dowolny, tak samo kształt płatków. Z czasem, po nabraniu praktyki kwiaty będą coraz ciekawsze i będzie można poeksperymentować z kształtem.

  Robimy kwiaty z bibuły – róża

  Różę tworzy się w odrobinę inny sposób. Ze zwiniętej rolki bibuły należy odciąć pasek o szerokości około 4 centymetrów. Następnie go rozwinąć i zmarszczyć jedną krawędź. Taki efekt uzyskuje się poprzez rolowanie krawędzi do środka co 8-10 centymetrów. Następnie tak przygotowany pasek należy owinąć wokół patyczka, formując w ten sposób kwiat róży. Przytwierdzamy bibułę do patyczka za pomocą taśmy klejącej lub drutu kwiaciarskiego. Każda róża ma pod kwiatem zielone listki, wykonuje się je z prostokątnego kawałka bibuły o wymiarach około 5 na 12 centymetrów. Należy złożyć ten kawałek kilka razy, a następnie zaokrąglić nożyczkami dwa rogi. Po rozwinięciu powinien powstać kształt podobny do płotu. Owijamy tak przygotowany kawałek bibuły wokół patyczka tuż pod kwiatem róży i przyklejamy taśmą. W kolejnym kroku należy wykończyć łodygę. W tym celu odcinamy z rolki zielonej bibuły kawałek o szerokości około 2 centymetry i go rozwijamy. Przyklejamy jeden koniec do patyczka, a następnie owijamy naszą wstęgą szczelnie patyczek. Wykonujemy to po skosie, ku dołowi, na końcu odcinamy nadmiar bibuły i przytwierdzamy koniec klejem. Można dodać jeszcze liść na łodydze. Należy wyciąć z zielonej bibuły prostokąt o szerokości około 3 centymetry i długości około 14 centymetrów. Składamy go na pół i wycinamy kształt liścia tak, aby nie przeciąć miejsca zgięcia. Rozkładamy liść, wkładamy w niego patyczek i sklejamy obie połówki z drugiej strony.

  Właśnie podstała piękna róża z bibuły.

  Bibuła jest bardzo kreatywnym materiałem, ale wymaga odrobiny cierpliwości. Jeżeli spodobało się wam robienie kwiatów z bibuły, można pomyśleć o innym jej wykorzystaniu. Można na przykład tworzyć piękne, ozdobne motyle, które ozdobią ściany pokoju. Można z bibuły tworzyć obrazy, a nawet zapakować prezent.

  Klementynki – Jak odróżnić je od mandarynek?

  Jak otworzyć wino bez korkociągu?

  1 komentarz

  1. zulema
   30 kwietnia 2020

   Jak to mówią, coś z niczego 🙂

   Odpowiedz

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *