Sposób jak naprawić cieknącą spłuczkę

  Jeśli ubikacja wycieka, pierwszym podejrzeniem jest zawór płuczący. Jeśli nie jesteś pewien, co jest problemem, możesz zobaczyć nasz film wideo „jak naprawić spłuczkę” aby dowiedzieć się, który element wewnątrz zbiornika jest przeciekający. W przeciwnym razie trzymaj się i pokażę Ci jak zainstalować nowy zawór spłukujący w waszej toalecie.

  Dobrą wiadomością jest to, że naprawa cieknącej spłuczki jest prosta.

  Nie będzie Cię to kosztowało zbyt wiele ani zajmowało dużo czasu. Jak zawsze, wszystkie części i narzędzia potrzebne do ukończenia tego projektu, wraz z odpowiedziami na pytania związane z instalacją wodno-kanalizacyjną, znajdziesz w lokalnym, niezależnym sklepie usługowym. Zawór spłukujący znajduje się w środku spłuczki. Po naciśnięciu dźwigni mechanizm klapy podnosi się, aby wypuścić wodę ze zbiornika do muszli, a Ty zastanawiasz się jak naprawić spłuczkę woda nie leci. Niektóre nieszczelności można usunąć, po prostu wymieniając klapę. Jeśli to wszystko, co uważasz za konieczne do usunięcia nieszczelności, sprawdź sekcję FAQs na naszej stronie internetowej, aby uzyskać więcej informacji. Tutaj pokażę Państwu jak wymienić cały zawór spłukujący. Obejmują one zarówno klapę, jak i siedzisko, które pomaga stworzyć uszczelkę umożliwiającą zatrzymanie wody w zbiorniku. Aby go zainstalować, trzeba zdjąć zbiornik spłuczki z muszli. Nie martw się, że jest to trudniejsze, niż brzmi.

  Rozpocznijmy więc pracę:

  • Najpierw zdejmij pokrywę zbiornika.
  • Następnie zamknij wodę do spłuczki, przekręcając zawór odcinający w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara.
  • Spuść wodę ze zbiornika, przytrzymując dźwignię zbiornika. Użyj gąbki lub ręcznika do usunięcia wody, która nie odpływa. Do poluzowania połączenia może być potrzebny klucz nastawny lub szczypce blokujące kanał.
  • Odłącz połączenie do klapy. Odłącz również rurkę napełniającą, która jest przymocowana do górnej części rury przelewowej.
  • Teraz jesteśmy gotowi na najtrudniejszą część projektu: odłączenie zbiornika od muszli. Pod zbiornikiem znajdują się śruby, które przechodzą przez zbiornik i kołnierz misy.
  • Odkręć je i zachowaj ostrożność. Jeśli są trudne do odkręcenia, należy je poluzować olejem penetrującym. Użyj dużego wkrętaka do przytrzymania górnej części śruby wewnątrz zbiornika.
  • Po wyjęciu śrub należy wyjąć zbiornik z muszli i umieścić go na ręczniku na podłodze, aby nie porysować. Zbiorniki mogą być ciężkie, więc możesz potrzebować pomocy w tym kroku.
  • Zobaczysz, że pomiędzy zbiornikiem a muszla znajduje się duża gumowa uszczelka. Usuń uszczelkę i zachowaj. Niektóre zestawy dostarczane są z uszczelką zamienną, inne nie. Tak więc na wszelki wypadek. Można je również zakupić oddzielnie.
  • Odkręć dużą nakrętkę kontrującą mocującą zawór płuczący do zbiornika. Używaj klucza hydraulicznego lub dużej pary szczypiec zamykających z regulowanymi szczękami.
  • Po zdemontowaniu starego zaworu spłukującego zamontuj nowy tak samo, jak stary. Gumowa uszczelka umieszczona jest na wewnętrznej stronie zbiornika, aby zapobiec wyciekom. Nakrętka zabezpieczająca pasuje na zewnątrz. Ręcznie dokręć nakrętkę kontrującą, a następnie pięć dodatkowych. Nie należy zbyt mocno dokręcać zbiornika, ponieważ istnieje ryzyko pęknięcia.
  • Użyj nowych mosiężnych śrub do zamocowania zbiornika do muszli. Nakrętki należy równomiernie dociągnąć i pamiętać o tym, aby nie dokręcać ich zbyt mocno, bo istnieje ryzyko pęknięcia zbiornika.
  • Podłącz klapę do dźwigni zbiornika, pozostawiając luźne miejsce przy zamkniętej klapie. Następnie ponownie podłącz przewód doprowadzający wodę do przewodu przelewowego, włącz wodę, a spłuczka powinna działać jak nowa.

  Jeśli masz pytania dotyczące tego lub innych projektów remontowych, zapoznaj się z naszą listą najczęściej zadawanych pytań. Przed wizytą w lokalnym sklepie, należy wydrukować naszą instrukcję projektu, która zawiera listę narzędzi i materiałów. Tutaj znajdziesz wszystkie produkty i pomocne porady, które pomogą Ci ukończyć projekt. Jeśli nie wiesz, gdzie znaleźć lokalny sklep, sprawdź lokalizację sklepu.


  Życzę powodzenia w realizacji projektu.

  Plusy i minusy kredytowania remontu łazienki

  Szybki remont za 5000 zł, który odmieni Twoją łazienkę

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *