remont Łazienki 5000

  Szybki remont za 5000 zł, który odmieni Twoją łazienkę

  Łazienka to coraz częściej nie tylko pomieszczenie, gdzie się myjemy, ale także miejsce relaksu i wypoczynku po ciężkim dniu. Tym bardziej warto zadbać, aby to pomieszczenie było nowoczesne i eleganckie. Pozwoli na to szybki remont za 5000 zł.

  Badanie przeprowadzone przez Kantar Polska pokazuje, że w 2019 roku remonty odbywały się w 49% gospodarstw domowych. Łazienka była na trzecim miejscu po kuchni i salonie pod względem najczęściej odnawianych pomieszczeń.

  Źródło: Fixly.pl

  Najczęściej wykonywane prace w czasie takich remontów to malowanie ścian i sufitów (85%), wykańczanie podłogi (46%), biały montaż (41%) i wymiana kafelków (40%). Przeważnie powodem rozpoczęcia remontu jest chęć przeprowadzenia modernizacji wnętrza. Nowa łazienka, a do tego efektownie zaaranżowana, może być powodem do dumy. Najlepsze jest jednak to, że nie potrzeba do tego bardzo dużego budżetu. Już za 5000 zł można skutecznie odnowić wnętrze, a niekiedy również wymienić niektóre sanitariaty.

  Zakres prac

  Zanim przystąpimy do realizacji prac remontowych w łazience, należy zaplanować ich zakres. Warto najpierw się zastanowić, co w pierwszej kolejności wymaga remontu i odnowienia. Dysponując budżetem 5000 zł, trzeba sprawdzić również, co możemy zrealizować w ramach tej kwoty. Wszystko zależy oczywiście od aktualnego stanu naszej łazienki.

  Na ostateczny kosztorys remontu będzie wpływał zakres prac przeprowadzonych w łazience oraz wielkość powierzchni tego pomieszczenia. Im mniejsza łazienka, tym mniejszy wydatek. Niekiedy wystarczy jedynie odnowienie podłogi i ścian, ale czasami trzeba również wymienić przynajmniej część wyposażenia. Kwota 5000 zł powinna jednak z powodzeniem wystarczyć na szybkie odnowienie łazienki. Gruntowny remont będzie jednak wymagał zdecydowanie większego budżetu i wtedy najczęściej będzie obejmował wymianę mebli oraz armatury łazienkowej, a także oświetlenia. W naszym artykule skupiamy się jednak na mniejszym zakresie prac.

  Remont z fachowcem czy samodzielnie?

  Kolejna ważna kwestia, którą trzeba wziąć pod uwagę, to wykonawca remontu. Do wyboru mamy zatrudnienie fachowców lub zrealizowanie remontu samodzielnie. Z cytowanego już tutaj raportu Fixly.pl wynika, że najprostsze prace remontowe 72% Polaków wykonuje samodzielnie. Najczęściej to wykończenie ścian (67%), wykończenie podłogi (42%) i wymiana drzwi (29%). Jednak już wymiana okien, elektryka i biały montaż zlecane są przeważnie fachowcom.

  Planując odnowienie łazienki, trzeba się zatem zastanowić, czy jakieś prace będziemy w stanie wykonać samodzielnie. Pod uwagę należy wziąć nie tylko nasze umiejętności, ale i konieczność wygospodarowania wolnego czasu. Zatrudnienie fachowca oznacza oczywiście większy koszt remontu, ale czasami nie ma innego wyjścia. Tutaj wydatki będą zależały jednak nie tylko od zakresu prac, ale i od miejsca zamieszkania. Zwykle usługi fachowców w dużych miastach są droższe niż w mniejszych miejscowościach.

  Ile kosztuje remont łazienki

  W wielu przypadkach odnowienie łazienki wiąże się z wymianą płytek podłogowych. Na początek trzeba skuć stare płytki, za co fachowcy biorą od 22 zł/mkw. Zakup nowych płytek to koszt wahający się od 21 do ponad 72 zł/mkw., a klej do płytek kosztuje od 1 zł/kg (najdroższy jest szybkoschnący). Ułożenie płytek to koszt od 38 zł/mkw. Do tego dochodzi jeszcze położenie fugi – od 8 zł/kg. Podobne koszty pojawiają się przy wymianie płytek na ścianach łazienki. Natomiast koszt malowania ścian i sufitu zaczyna się od 4,50 zł/mkw.

  Przeczytaj więcej informacji na stronie: https://www.vivus.pl/moje-finanse/pozyczka-na-remont/.

  Jeśli chcemy wymienić również niektóre sprzęty sanitarne, trzeba się liczyć z dodatkowymi wydatkami. Cena nowej wanny zaczyna się od 250 zł, a kabiny prysznicowej przyzwoitej jakości – od 900 zł. Również od 250 zł zaczynają się ceny umywalek z szafkami, ale już za baterię łazienkową dobrej klasy trzeba zapłacić co najmniej 500 zł. Natomiast zakup nowej miski WC to wydatek co najmniej 180 zł. Jeśli poprosimy fachowca o zamontowanie sanitariatu, może to nas kosztować nawet 500 zł. Do tego może jeszcze dojść konieczność wymiany oświetlenia, lustra, szafek. Jeśli jednak nie jest to konieczne, lepiej z tego zrezygnować przy budżecie 5000 zł.

  Jak sfinansować remont łazienki?

  Najczęstszym powodem odkładania remontu jest brak pieniędzy. Tak wskazuje 46% badanych przez Kantar Polska we wspomnianym na początku artykułu raporcie. Najczęściej Polacy finansują remont z oszczędności. Co jednak, gdy nie mamy odłożonych na ten cel pieniędzy? Rozwiązaniem może się okazać pożyczka.

  – Gdy potrzebujemy niewielkiej kwoty, która pozwoli odnowić łazienkę, warto wziąć pod uwagę pożyczkę na remont na rynku pozabankowym. Dlaczego właśnie taka pożyczka? Nie trzeba będzie tracić czasu na długotrwałe formalności, wszystko można załatwić online. Do tego nie trzeba się tłumaczyć pożyczkodawcy, na co zamierzamy wydać pieniądze – zwraca uwagę ekspert marki VIVUS.

  Aby zaciągnąć szybką pożyczkę na remont, wystarczy wejść na stronę internetową pożyczkodawcy, wybrać tam kwotę i okres spłaty, a potem złożyć online wniosek o pożyczkę. Cała procedura jest krótka i nie wymaga nawet wychodzenia z domu.

  Nawet szybki remont potrafi mocno odmienić łazienkę. Odnowienie ścian i podłogi, a także wymiana niektórych sprzętów sprawią, że wnętrze naszej łazienki zyska nowy blask i stanie się jeszcze bardziej komfortowe.

  Artykuł został przygotowany we współpracy z VIVUS.pl

  Sposób jak naprawić cieknącą spłuczkę

  Czy tapeta w łazience to dobry pomysł?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *