Światło LED – dobry pomysł dla każdego

  Oświetlenie może mieć wielki wpływ na to, jak dane pomieszczenie będzie przez nas postrzegane. Światło jest istotną częścią składową każdego mieszkania lub domu. Odpowiednio zamontowane może podkreślać jego walory, wydobywać pewne aspekty wystroju, czy też „podbijać” kolory ścian albo glazury. Jeśli chodzi o oświetlenie, to możliwości wyboru konkretnych rozwiązań, zarówno pod względem technicznym jak i estetycznym, są właściwie obecnie nieskończone. By się o tym przekonać wystarczy odwiedzić jakikolwiek stacjonarny sklep oświetleniowy albo przewertować zasoby internetowe. Jednym z miejsc, w których światło może zdziałać prawdziwe cuda, budując odpowiedni nastrój, itp., jest łazienka. Często w polskich domach czy też mieszkaniach nie są to pomieszczenia duże, a więc warto się zastanowić nad tym, co można w nich zrobić, by wyglądały naprawdę ładnie oraz atrakcyjnie. Sięgnięcie po oświetlenie typu LED może się okazać strzałem w dziesiątkę.

  Nowoczesne oświetlenie łazienki – warto się zapoznać z produktami LED

  Ingerencja w oświetlenie łazienki powinna mieć charakter całościowy. Najlepiej przeprowadzać ją w trakcie remontu tego pomieszczenia. Wbrew pozorom nie jest to sprawa prosta, gdyż światło może mieć różne barwy oraz natężenie, co z kolei wpłynie na to, jak się będzie prezentowała dana ściana, kabina prysznicowa albo np. wanna. Jeśli nie mamy tutaj wielkiego doświadczenia, dobrze by było zwrócić się o pomoc, np. do profesjonalnego projektanta wnętrz. To z pewnością będzie się wiązało z kosztami, ale pomoże nam uniknąć wielu błędów, które po montażu oświetlenia mogą trudne do usunięcia. Warto więc znaleźć takie rozwiązania, które będą cieszyły nasze oczy i dadzą nam poczucie, że nasza łazienka wygląda tak, jak naprawdę tego chcemy. Kluczem do zakupu dobrych oraz solidnych rozwiązań oświetleniowych, będzie odpowiednio zaopatrzony sklep. Takim miejscem, w którym z pewnością nabędziemy wysokiej jakości oświetlenie ledowe, a także różne akcesoria ułatwiające jego ostateczny montaż, jest internetowy sklep neonica.pl. Firma ta działa na polskim rynku od 1995 roku. Nie jest ona li tylko sklepem, ale także produkuje wszystkie towary, takie jak np. taśmy ledowe we własnym zakładzie w Łodzi. Warto podkreślić, że wszystkie produkty posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa, dzięki czemu spokojnie możemy je montować w tak wymagającym miejscu naszego domu, jakim jest łazienka.

  Światło niejedno ma imię

  W każdej łazience pojawia się wilgoć oraz woda, a więc przede wszystkim musimy montować oświetlenie tak, by nie miało ono styczności z wodą. Prąd potrafi być naprawdę niebezpieczny, o czym doskonale wiemy. W łazience z pewnością sprawdzą się listwy ledowe oraz taśmy LED. Bardzo interesującym rozwiązaniem jest ich montaż pod sufitem, który może zmienić naszą łazienkę w nietypowe miejsce. Można np. pokusić się o zamontowanie specjalnego sufitu podwieszanego, wykonanego z folii PCW w dowolnym kolorze, do którego dobierzemy odpowiednie ledy. Mogą to być listwy, taśmy LED albo punktowe oświetlenie tego typu – https://sklep.neonica.pl/tasmy-led. Podłączone do odpowiednich sterowników taśmy LED RGB, będą umożliwiały nam zmianę koloru oświetlenia, co może być bardzo intrygującym oraz pożądanym rozwiązaniem. Takie zmienne kolorystycznie oświetlenie można dopasowywać do swojego nastroju. Pamiętajmy, że relaks w łazience, np. podczas kąpieli może trwać dość długo. Inwestycja w przyjemne oświetlenie na pewno przyniesie nam wiele przyjemnych chwil. Inną możliwością, której warto się przyjrzeć z bliska, jest możliwość zamontowania np. taśm LED w fugach. Nie jest to jeszcze bardzo popularne rozwiązanie w Polsce, ale coraz częściej możemy się z nim spotkać.

  Rozwiązania dopasowane do naszych potrzeb

  Kolejnym miejscem w łazience gdzie można wykorzystać efekty ledowego oświetlenia są kabiny prysznicowe wraz z brodzikami. Można tutaj skorzystać z taśm ledowych o współczynniku IP 67. Należy jednak pamiętać, by w takich miejscach nie korzystać z taśm o współczynniku niższym niż IP 21. Taśmy będą tam blisko wody – bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich jest najważniejsze. Oświetlenie ledowe może bardzo ładnie uwypuklić kabinę prysznicową i stworzyć z niej zupełnie inną przestrzeń. Oświetlenie ledowe można także wykorzystać w okolicach podłogi naszej łazienki. Dobrze też będzie ono wyglądać przy lustrze. Pamiętajmy jednak, że np. zimna barwa takiego światła (powyżej 5000K) nie będzie sprzyjać wykonywaniu makijażu. Jeśli więc chcemy wykonywać go w łazience, powinniśmy wybrać oświetlenie o barwie neutralnej (3500-5000K). Taka kolorystyka oświetlenia nie zmienia barwy twarzy. Jak więc widzimy zakup oraz montaż takiego oświetlenia powinien być poprzedzony dokładną lekturą fachowych tekstów na ten temat. Sugerowana wyżej pomoc specjalistów od architektury wnętrz też nie jest złym pomysłem. Im więcej będziemy wiedzieć, tym lepszą decyzję podejmiemy.

   

  Czy warto kupić elektryczne szczoteczki do zębów z irygatorem?

  Najlepszy robot planetarny – jak wybrać?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *