Jak wygląda organizacja ślubu i wesela pod namiotem?

  Ciepłe promienie słońca, pachnąca zieleń i kojący szum wiatru to marzenie wielu par, które pragną zawrzeć związek małżeński i zorganizować przyjęcie na łonie natury. Ta urzekająca sceneria nie już tylko fantazją można zaplanować wesele pod namiotem i cieszyć się razem z gości każdą chwilą tego niezapomnianego dnia. Posiadacze dużego ogrodu znajdują się w komfortowej sytuacji, ale dostępne są różne rozwiązania, które umożliwią przygotowanie uroczystości zaślubin oraz przyjęcia na świeżym powietrzu.

  Jak zorganizować ślub i wesele pod namiotem?

  Planując zorganizowanie tak ważnego wydarzenia jak ślub i wesele, należy określić termin i wybrać miejsce, które spełni oczekiwania i będzie zarazem wyjątkowe. Obecnie nie trzeba korzystać z sal weselnych czy restauracji, pojawiło się nowe rozwiązanie a mianowicie wesele pod namiotem. A miejsce może być dowolne ważne, aby spełniło wymagania związane z podłożem. Jeżeli będzie to szczególny teren wymagający pozwolenia konkretnych władz, trzeba to oczywiście załatwić.

  Ceremonia ślubu cywilnego i kościelnego może odbyć się w plenerze w pobliżu wynajętego namiotu, lub dla każdej z nich wybrać inną lokalizację. Czasami młode pary poszukują nietuzinkowych rozwiązań i decydują się na postawienie namiotu na tarasie wieżowca. Osoby podążające za pięknymi widokami organizują takie uroczystości nad jeziorami na pachnących łąkach lub na podwyższeniu z pięknym widokiem na góry lub swoje miasto.

  Mając już lokalizację i termin, należy wybrać odpowiedni namiot, który będzie trwały i estetyczny, doskonale wpisujący się w przestrzeń. Ponadto powinien być funkcjonalny aby w przypadku załamania pogody ochronić nowożeńców i gości przed deszczem, wiatrem, chłodem a także nadmiarem słońca w upalny dzień. Namiot na uroczystości weselne powinien być przede wszystkim bezpieczny.

  Wesela pod namiotem – zalety

  • Atrakcyjny wygląd wizualny – piękny biały namiot idealnie oddaje charakter uroczystości, wplatając się w bajkową atmosferę.
  • Nie ma tak dużych problemów z terminem wynajmu namiotu w porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami.
  • Idealne warunki do pracy dla fotografów oraz kamerzystów, którzy będą mieli idealne możliwości oświetleniowe i powstaną piękne zdjęcia.
  • Dowolność wystroju wnętrza namiotu – który jest tłem do ceremonii ślubnej i przyjęcia. Można według swojego gustu zaplanować i wykonać dekoracje, nawet najbardziej nietuzinkowe, aby stworzyć piękne, klimatyczne miejsce.

  Wesele pod namiotem – wady

  • Niekorzystne warunki atmosferyczne – wesela pod namiotem są najczęściej organizowane w sezonie letnim, ale również w tym okresie mogą zdarzyć się chłodne, deszczowe i wietrzne dni. Istnieje możliwość zapewnienia ogrzewania do namiotu i warto wcześniej zapoznać się z prognozą pogody i zabezpieczyć swoich gości przed zimnem. Można położyć także koce przy stolikach.
  • Owady – w sezonie letnim są nieproszonymi gośćmi na przyjęciu weselnym.
  • Dodatkowe koszty na zorganizowanie parkietu do tańca i toalet.
  • Jedzenie – trzeba zamówić sprawdzony catering.

  Koszty wesela pod namiotem

  Śledząc koszty wynajęcia namiotu na wesele, można spotkać się z kwotą 8 tysięcy złotych, aby pomieścić 150 osób. Ponadto należy uwzględnić koszt położenia podłogi do tańca, który przeciętnie waha się w granicach 20 złotych za m2. Namiot musi być wyposażony w energię elektryczną, aby zapewnić nagłośnienie i oświetlenie. Wynajęcie przenośnych toalet to koszt w granicach 500 złotych za jednego toi-toia. Decydując się na wesele w plenerze dużo wcześniej trzeba pomyśleć o wyposażeniu namiotu w stoły, krzesła, naczynia, obrusy oraz dekoracje. Niektórzy podają, że wynajęcie namiotu, wyposażenia, zakupu napojów i alkoholu to koszt 200 złotych od osoby. Ale jest to jedyny taki dzień w życiu i warto przeżyć go tak, aby pamiętać przez całe życie.

  Jak ozdobić namiot weselny?

  Najlepsze będą do tego delikatne materiały, które zostaną umieszczone pod sufitem namiotu, będą prezentować się bardzo ekskluzywnie. Wykorzystanie jasnych barw nada przestrzeni klasycznego designu i eleganci. Niektórzy lubią girlandy, które dostępne są wielu formach i mogą powstać z roślin, papieru, balonów itd. Nie może zabraknąć światełek, które wspaniale podkreślają doniosłość chwili i cała dekoracja nabierze swoistego uroku. Wesele pod namiotem może być także organizowane przez profesjonalistów. Na rynku działa wiele firm, które zajmują się wypożyczeniem namiotów oraz całego wyposażenia, łącznie z oświetleniem i wykonaniem parkietu do tańca. Kolorystykę dopasowują do wymagań klienta.

  Polecamy również: https://www.magazynprzestrzen.pl/inne/jaki-namiot-na-targi-jaki-na-stanowisko-reklamowe-wybor-odpowiedniego-namiotu

  Jak wybrać altanę ogrodową?

  Topinambur – słonecznik bulwiasty – uprawa i właściwości

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *