Czy warto kupić deszczownice do naszej łazienki?

  Wśród wielu rozwiązań na zaaranżowanie łazienki, deszczownica stanowi jeden z produktów, który z roku na rok zyskuje na popularności. Istnieje wiele rodzajów deszczownic, jednak wszystkie z nich gwarantują nam wygodę użytkowania oraz duży komfort w codziennej higienie. By jednak wybrać produkt idealnie dostosowany do naszych potrzeb, należy zwrócić uwagę na kilka czynników przed zakupem, które mogą zadecydować, jaki model będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

  Deszczownica czyli synonim komfortu i wygody

  Deszczownice takie jak Rainshower Grohe pozwalają nam na kąpiel, który napełni nas energią na cały dzień bądź pozwoli nam się zrelaksować wieczorem. Deszczownica, w przeciwieństwie do wielu zwykłych baterii prysznicowych prezentuje się bardzo efektownie w każdej łazience i nadaje jej dodatkowej elegancji. Sama w sobie deszczownica doskonale wpasowuje się w różne style, od nowoczesnego, przez minimalistyczny po industrialny. Na rynku dostępnych jest wiele ofert deszczownic, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które z pewnością sprawią, że nasza poranna lub wieczorna kąpiel będzie jeszcze wygodniejsza.

  Oszczędność wody

  Wśród deszczownic dostępnych na rynku, warto obowiązkowo zwrócić uwagę na funkcjonalność, jaką jest oszczędność zużytej wody. Wysokiej jakości urządzenia posiadają perlator napowietrzania strumienia wody. Dzięki temu zużycie wody staje się znacznie mniejsze. Innym sposobem na wykorzystanie deszczownicy w celu oszczędzania wody jest zakup urządzenia ze specjalnym ogranicznikiem temperatury, który sprawia, że temperatura wody, choć nie gorąca, jest bardzo komfortowa do kąpieli.

  Czy deszczownica jest łatwa w utrzymaniu czystości?

  Zachowanie czystości w łazience spędza sen z powiek wielu osobom, dla których porządek jest ważny. Deszczownica z pewnością spełni nasze oczekiwania za sprawą niezwykłej łatwości czyszczenia. Wiele modeli deszczownic są wyposażone w specjalne systemy, które minimalizują ryzyko osadzania się nieestetycznego osadu. Specjalne silikonowe wypustki, w które jest wyposażona deszczownica, znacznie ułatwia czyszczenie jej z kamienia.

  Rozmiar deszczownicy i dodatkowe funkcje

  Jaka deszczownica będzie idealnie pasować do naszej łazienki? To oczywiście kwestia gustu, ale nie zapominajmy o podstawowych kryteriach, które powinniśmy wziąć pod uwagę. Przede wszystkim rozmiar deszczownicy – powinna być dopasowana do naszej kabiny lub strefy prysznicowej – nie za mała, by kąpiel była satysfakcjonująca i nie za duża – by deszczownica pasować rozmiarem do całej łazienki. Pamiętajmy też o dodatkowych funkcjach takich jak kilka rodzajów strumienia, dodatkowe światła ledowe i inne funkcjonalności, które umilą nam kąpiel.

  fot. Grohe

  Jak urządzić łazienkę?

  Akcesoria łazienkowe – oto te, które naprawdę warto mieć!

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *