Akcesoria łazienkowe – oto te, które naprawdę warto mieć!

  Łazienka to bez wątpienia kluczowe pomieszczenie, którego wyposażenie powinniśmy dokładnie rozplanować. Jednak poza toaletą, wanną, prysznicem czy umywalką, czekać w niej może na nas wiele dodatkowego wyposażenia. Oto akcesoria łazienkowe, które naprawdę warto mieć!

  Każde z poniższych akcesoriów będzie spełniało wiele praktycznych funkcji – a to właśnie taka powinna być naszym zdaniem łazienka, praktyczna. Wszystkie akcesoria można kupić w sklepie Mateomarket, który jest partnerem dzisiejszej publikacji.

  Dywaniki łazienkowe

  Wybór dywanika łazienkowego jest kluczowy, i to niezależnie od tego, czy posiadacie wannę, czy prysznic. To dzięki niemu w Waszej łazience po każdej kąpieli czy prysznicu nie będą pojawiać się mokre plamy. Dodatkowo nie będziecie musieli przejmować się zimnymi płytkami łazienkowymi – nie ma po prostu niczego przyjemniejszego, niż postawienie stopy właśnie na ciepłym, puchatym i miękkim dywaniku łazienkowym.

  Jeżeli obawiacie się o jego czystość, zlecamy wybór ciemniejszych kolorów, jednak sam dywanik powinien być po prostu dobrze dopasowany kolorystycznie do całej łazienki.

  Kosz na śmieci

  Oto kolejne obowiązkowy element w funkcjonalnej łazience – wbrew pozorom, to właśnie tam generujemy naprawdę dużo śmieci. Wiele produktów, których używamy w łazience, odpakowujemy właśnie w niej. Dodatkowo, rurki po papierze toaletom, zużyte waciki, patyczki higieniczne, puste opakowania po szamponach czy żelach pod prysznic, zużyte maszynki do golenia – wszystko to ma swoje miejsce w koszu na śmieci, i naprawdę uciążliwe będzie przenoszenie ich do innego pomieszczenia za każdym razem. W praktyce brak odpowiedniego kosza na śmieci w łazience oznacza codzienne wynoszenie z niej odpadków – to nic przyjemnego, zwłaszcza gdy się spieszymy.

  Kubeczki i szklanki

  Mowa głównie o kubeczkach i szklankach do łazienki, które mają pomieścić nasze szczoteczki na zęby. Wbrew pozorom, mało jest rzeczy tak denerwujących, gdy są one niewłaściwie dobrane. Po pierwsze, warto wybrać takie, które będą posiadały kilka osobnych miejsc na szczoteczki do zębów – wiele osób nie lubi, gdy ich szczoteczka styka się z inną, a w standardowym kubeczku będzie działo się to notorycznie. Dodatkowo warto wybierać kubeczki nie za duże i naprawdę stabilne – dzięki temu nie będą się one przewracać, a szczoteczki do zębów wszystkich domowników, na ziemi, gdy spieszymy się do pracy – to coś, czego każdy chce uniknąć.

  Wieszaki łazienkowe

  Wieszaki łazienkowe to kolejny prosty element, który – gdy zostanie źle dobrany – będzie dla nas naprawdę prawdziwą zmorą. W przypadku wieszaków, na samym początku warto odpowiednio dopasować je do stylu naszej łazienki. Jeżeli jest ona naprawdę nowoczesna i wygląda wręcz fantastycznie, nie decydujmy się na najprostsze, plastikowe wieszaki, lecz coś, co będzie się znakomicie komponowało z resztą wyposażenia.

  Dodatkowo – dwie istotne kwestie, które mogą nas w wieszakach łazienkowych denerwować, jeżeli ich nie dopilnujemy. Po pierwsze, wieszaki muszą być stabilnie przymocowane do ściany i nie mogą odpadać. Nikt z nas nie che przywieszać wieszana na nowo co kilka dni, bo ten znów odpadł razem z ręcznikiem.

  Druga kwestia to właśnie wieszanie na nim ręcznika – wybierzmy taki wieszak łazienkowy, by ręcznik trzymał się na nim stabilnie i nie spadał. Wiecznie spadający ręcznik lub fakt jego wieszania z najwyższą pieczołowitością, by tym razem wyjątkowo nie spadł, to również coś, czego chcemy uniknąć.

  Mydelniczki i dozowniki do mydła

  Odpowiedni wybór mydelniczki lub dozownika do mydła również będzie kluczowy w kontekście sprawnego korzystania z łazienki i minimalizowania listy problemów. W kontekście mydelniczek warto pamiętać, że powinny mieć one dziurki – dzięki temu woda będzie z nich swobodnie odpływać. Wymaga to oczywiście czyszczenia powierzchni obok mydelniczki, lecz sprawia również, że samo mydło nie będzie nam mięknąć w wodzie, która na pewno będzie zalegać w mydelniczce bez dziurek.

  W kontekście dozownika do mydła warto wybrać taki, który będzie nam się wygodnie uzupełniało. Dodatkowo powinien być on odpowiednio duży, by nie okazywało się, że co kilka dni będzie konieczne jego uzupełnienie, co jest dość frustrujące. Ponadto warto zastanowić się, czy nie powinien być on przeźroczysty – z jednej strony niekoniecznie wygląda to najbardziej estetycznie, jednak z drugiej, zawsze będziemy wiedzieli, ile mydła pozostało w dozowniku, dzięki czemu jego brak po prostu nas nie zaskoczy.

  Czy warto kupić deszczownice do naszej łazienki?

  Meble drewniane do łazienki – czy to dobry pomysł?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *