Meble drewniane do łazienki – czy to dobry pomysł?

  Wiele osób rozważając zakup drewnianych mebli do łazienki, zastanawia się, czy to napewno dobry wybór. Niepokoi przede wszystkim odporność drewna na wilgoć, wysoką temperaturę. Warto jednak podkreślić, że odpowiednio zabezpieczone meble drewniane nie tylko świetnie się w łazience sprawdzają, ale i nadają jej wyjątkowego charakteru. 

  Czy drewno sprawdza się w łazience?

  Drewniana komoda, szafka pod umywalkę oraz pozostałe elementy zabudowy meblowej nadają pomieszczeniu wyjątkowy charakter. Wiele osób jednak ulega stereotypom, że drewno do łazienki się nie nadaje, ponieważ pod wpływem szkodliwych warunków panujących w tym pomieszczeniu szybko niszczeje. Nic bardziej mylnego. Wytrzymałość drewna w łazience nie stanowi żadnego problemu, pod warunkiem oczywiście, że wybierzesz odpowiednie meble drewniane. Chodzi zarówno o gatunek drewna, jak i sposób zabezpieczenia mebli. Odpowiedni rodzaj lakieru oraz wykorzystaną technologię. Kluczowe jest odpowiednia impregnacja, która pozwala zabezpieczyć drewno przed szkodliwym działaniem wilgoci.

  Dlaczego warto wybrać drewniane meble do łazienki?

  Powodów, które skłaniają do podjęcia takiej decyzji może być wiele.

  • Ogromnie istotnym argumentem przemawiającym za wyborem takiego rozwiązania jest kwestia estetyki. Meble dębowe są w stanie nadać łazience absolutnie wyjątkowego charakteru. Tworzą przyjazną przestrzeń, w której chce się przebywać, dodają całości aranżacji elegancji i stylu. Dodatkowo, co nie mniej ważne, dobrze łącza się z innymi materiałami, różnorodną kolorystyką ścian. Nie musisz wcale projektować tradycyjnej łazienki. Meble drewniane z powodzeniem wykorzystasz także do bardziej loftowych, nowoczesnych czy minimalistycznych aranżacji.
  • Druga kwestia to wyjątkowa jakość drewnianych mebli. W porównaniu z meblami ze sklejki lub innych materiałów drewnopodobnych te z prawdziwego drewna reprezentują zupełnie inną jakość, styl. Są symbolem pewnego poziomu i prestiżu wykończenia pomieszczenia.
  • Warto pamiętać także o wymiarze ekologicznym. Drewno jest materiałem wyjątkowo trwałym, takie meble są w stanie posłużyć ci nie kilka, ale kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt lat. Odpowiednio zabezpieczone nie poddają się szkodliwemu działaniu wilgoci. Wymianę aranżacji w łazience możesz więc odłożyć na wiele lat.
  • Warto zwrócić także uwagę na aspekt zdrowotny wykorzystania drewna w łazience. Drewno przyjmuje wilgoć, ale i oddają ją z powrotem. Oznacza to, że pozytywnie wpływa na utrzymanie zdrowego i pozytywnego klimatu w pomieszczeniu.

  Akcesoria łazienkowe – oto te, które naprawdę warto mieć!

  Jak wybrać fototapetę do łazienki?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *