Zobacz ofertę paneli ściennych w nomi.pl

  Pomysł na łazienkę: panele ścienne

  Spójrz na swoją łazienkę. Jest przestronna i funkcjonalna, ale czegoś w niej brakuje? Zmień jej wygląd. Z pomocą drewnianych paneli zrobisz to szybko i łatwo. A wnętrze zyska drugie życie.

  Drewno jest materiałem, które może „ocieplić” każde wnętrze. Wprowadzić przytulny klimat, zadbać o nastrój, zapewnić relaksującą atmosferę. Właśnie dlatego łazienka zaaranżowana z wykorzystaniem drewnianych paneli – podłogowych lub ściennych – przywodzi na myśl SPA. To prywatny gabinet dla odpoczynku we własnym domu.

  Własny styl w łazience
  Mimo to drewno w łazience wykorzystuje się niezwykle rzadko. Jedni obawiają się, że materiał przegra w zetknięciu z wilgocią, inni nie mają pomysłu na aranżację wnętrza. Bez paniki: aby drewno przetrwało w łazience długie lata, wystarczy zaopatrzyć się w panele przeznaczone do tego pomieszczenia. A pomysły?

  Drewniane wykończenie jest charakterystyczne dla niektórych stylów, m.in. nowoczesnego skandynawskiego, zabytkowego retro lub klasycznego angielskiego. „Szwedzki” wystrój cechuje prostota i siermiężność, wykorzystanie ekologicznych materiałów (len, wiklina, drewno, kamień) i stonowanych kolorów (szarości, biele, beże). Do takiej łazienki pasuje naturalne drewno o widocznych słojach. Panele idealnie wybielone będą jak znalazł we wnętrzu angielskim. Płyty sięgające do połowy wysokości ściany i kontrastujące z wyrazistą farbą powyżej nich przywodzą na myśl łazienkę Sherlocka Holmesa. Jeśli do tego wnętrza dodamy więcej złota, wannę na lwich łapach, dekoracyjną armaturę, bogato zdobione listwy drewniane, otrzymamy łazienkę w stylu retro.

  Zobacz ofertę paneli ściennych w nomi.pl

  Mała łazienka
  Część z was powie – fajnie jest mieć dużą łazienkę, w której jest możliwość zaaranżowania własnego stylu. Co jednak robić, gdy pomieszczenie jest miniaturowe? Odpowiedź brzmi: trzeba urządzić go tak, by wydawało się większe. Dobrym sposobem na optyczne powiększenie łazienki jest zamontowanie paneli do 1/3 wysokości ściany. Listwy koniecznie muszą być w jasnych barwach – w ten sposób rozjaśnią łazienkę. Powyżej listew kładziemy farbę (ma być przeznaczona do pomieszczeń łazienkowych) w tym samym kolorze, tylko jaśniejszym odcieniu.

  Zamiast kafelków
  Jeśli chodzi o kolor, to nie ma żadnych przeciwwskazań, by po jakimś czasie położyć na drewno farbę. Pomalowane płyty ścienne pomogą odświeżyć wygląd łazienki, a nawet całkowicie go zmienić. Paneli równie szybko się pozbędziemy, jeśli zaplanujemy prawdziwą łazienkową rewolucję. One tak samo łatwo się montują, jak i demontują. Do montażu nie potrzebne są specjalne narzędzia ani umiejętności. To jedna z najważniejszych zalet paneli – szybki remont i tanie zmiany. Wśród innych warto wymienić trwałość (na rynku dostępne są panele do łazienek, uwzględniające poziom wilgotności w pomieszczeniu), łatwość czyszczenia (wystarczy przetrzeć szmatką), zapewnienie termo- i dźwiękoizolacji, a także niższa cena w porównaniu do kafelków, które najczęściej są wybierane do aranżacji łazienki. Panele są również doskonałym sposobem na zamaskowanie przewodów, rur i kabli, których nie brakuje w łazience. Instalacje z powodzeniem można ukryć w przestrzeni między ścianą a płytami.

  Jasna łazienka z drewnem

  Jak urządzić łazienkę?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *