Pompa głębinowa – jak wybrać?

  Użytkowanie wody ze studni wierconych czy głębinowych wymaga zastosowania pompy, który wydobywa ją do poziomu gruntu. Służy do tego pompa głębinowa. Co warto wiedzieć o pompach głębinowych? Na czym polega ich działanie i jak wybrać odpowiedni model dopasowany do potrzeb? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.

  Czym są pompy głębinowe?

  Pompy głębinowe zwane są inaczej pompami studziennymi. Jest to rodzaj pomp wodnych, które są używane do pobierania wody z głębokich ujęć wodnych, zwykle ze studni głębinowych. Zadaniem pompy jest podnoszenie wody z dużych głębokości do poziomu ziemi. Występują w kilku rodzajach. Najpopularniejsze są pompy odśrodkowe, które do swojego działania wykorzystują wirnik. Stosowane są także pompy tłokowe wykorzystujące ruchy tłoka oraz pompy wodne wirnikowe, które także wykorzystują wirnik. Dzięki zastosowaniu pompy głębinowej, możliwe jest zapewnienie dostępu do wody pitnej czy rolniczej tam, gdzie naturalne źródła wody występują na znacznych głębokościach.

  Jak działa pompa głębinowa?

  Pompa głębinowa działa na zasadzie ssania wody z głębokiego źródła do wnętrza pompy i wypychania jej na powierzchnię. Poprzez rurę wodociągową lub linię ciśnieniową, woda dostarczana jest do miejsca przeznaczenia. Pompę umieszcza się wewnątrz studni lub otworu w ziemi. Kiedy pompa zassie woda, utrzymuje próżnię wewnątrz, dzięki czemu możliwe jest pociągnięcie wody w górę. Pompy głębinowe zasilane są zwykle przez silnik elektryczny, który dostarcza energię do napędu mechanicznego i umożliwia pompowanie wody.

  Jak wybrać odpowiednią pompę głębinową?

  Aby pompa głębinowa mogła spełniać wszystkie wymagania, konieczny jest odpowiedni jej wybór. Pierwszym krokiem jest określenie wydajności, jakiej potrzebujemy. Jest ona wyrażona w litrach na minutę lub metrach sześciennych. Każda pompa posiada określoną maksymalną głębokość, z której może podnosić wodę. Bardzo ważne jest, by wybrać pompę, która jest w stanie osiągnąć odpowiednią głębokość. Spore znaczenie ma także rodzaj pompy. Do ujęć o większej średnicy odpowiednia będzie pompa odśrodkowa, natomiast przy niższych głębokościach wód gruntowych lepiej sprawdzi się pompa tłokowa. Przy wyborze pompy ważne jest także sprawdzenie parametrów elektrycznych. Pompa musi być zgodna z dostępnym źródłem zasilania. Moc i natężenie prądu należy dobrać do dostępnych źródeł energii elektrycznej. Pompy doskonałej jakości oferuje Sklep z pompami głębinowymi. Wybierając pompę głębinową, warto wybierać modele renomowanych producentów. Zyskujemy wówczas najwyższą jakość i niezawodność działania przez długi czas. Poza tym, wielu producentów zapewnia wsparcie techniczne i gwarancję, co jest dodatkowym atutem.

  Sklep z pompami głębinowymi Watermark- pompy najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach

  Jeżeli nie wiesz, w jaki sposób dobrać pompę głębinową do potrzeb, jak określić wydajność pompy i potrzebną moc silnika czy jak wybrać przewód do pompy głębinowej, zajrzyj do Sklepu Watermark. Fachowa obsługa pomaga w doborze sprzętu, a szeroki wybór pomp głębinowych sprawia, że każdy znajdzie model odpowiedni do swoich potrzeb. Najlepsze pompy  głębinowe dostępne w ofercie znajdą swoje zastosowanie w gospodarstwach domowych do pompowania wody pitnej z przydomowych studni. Dużym atutem są niskie ceny w połączeniu z najwyższą jakością oferowanych produktów. Fachowa obsługa sklepu służy pomocą i radą, a szeroki asortyment gwarantuje udane zakupy i wysoką wydajność kupionych sprzętów. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

  Truskawki w doniczkach — domowy sposób na słodkie przysmaki

  Obrzeża Ogrodowe – twój klucz do estetycznego i uprawnego ogrodu

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *