Jak poradzić sobie z aranżacją łazienki w bloku?

  Gdy tworzy się projekt aranżacji wnętrza na samym początku trzeba sobie odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Przy aranżowaniu łazienki należy zastanowić się jakie funkcje ma spełniać to pomieszczenie. Z jednej strony może to być pomieszczenie, w którym jedynie będziemy wykonywali zabiegi higieniczne. Z drugiej strony może to być również pomieszczenie gospodarcze, gdzie pierze się i suszy ubrania. Łazienka może również stać się miejscem do wypoczywania. W takim przypadku niezwykle istotne jest zdecydowanie się na stworzenie miejsce komfortowego, jak salon kąpielowy. Druga kwestia to określenie, czy funkcje łazienki jakie chcemy wykorzystać są możliwe do zrealizowania w danej wielkości pomieszczenia. Bardzo często dysponujemy małą łazienkę i wówczas trzeba będzie ograniczyć ilość funkcji, które taka łazienka będzie spełniać, jeśli ma to być pomieszczenie wygodne w użytkowaniu.

  Stylistyka łazienki

  Gdy ustaliliśmy funkcje, które ma spełniać łazienka konieczne jest wybranie stylistyki. Z jednej strony można zdecydować się na bardziej dekoracyjny klasyczny styl a z drugiej strony na nowoczesną stylistykę. W salonie kąpielowym można stworzyć przytulną atmosferę poprzez zastosowanie klasycznych barw pastelowych. Nowoczesna stylistyka znacznie lepiej sprawa się we wnętrzach, które mają przede wszystkim być funkcjonalne. Nie można również zapominać, że nowoczesny styl jest w stanie znacznie lepiej sprawdzić się w małych pomieszczeniach. Idealnie jest w stanie sprawdzić się w małej łazience minimalistyczny styl, dzięki możliwości znacznego ograniczenia ilości elementów przestrzeni. W bloku najczęściej mamy ograniczoną ilość przestrzeni użytkowej.

  Ograniczona przestrzeń łazienki w bloku

  Zarówno w starym budownictwie, jak też w nowoczesnych blokach czy domach łazienki są często mniejszych rozmiarów. Jeśli z taką łazienką się spotykamy konieczne jest pójście na pewne kompromisy w zakresie aranżowania wnętrza. Po pierwsze trzeba ograniczyć znacznie liczbę przedmiotów jakie w łazience się znajdą. Bardzo często trzeba będzie ograniczyć również ilość funkcji spełnianych przez łazienkę. Łazienka nie musi pełnić roli gospodarczej. Nie trzeba również decydować się na tworzenie łazienki, w której będzie się można relaksować. Można postawić na funkcjonalną, minimalistyczną stylistycznie łazienkę, która będzie służyła wyłącznie zabiegom higienicznym. Taka łazienka wymaga bardzo mało czasu na sprzątanie oraz zachowanie optymalnych warunków sanitarnych. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób aktywnych, które nie mają czasu na spędzania wielu godzin w łazience. Takim osobom zdecydowanie bardziej przypadnie do gustu taka aranżacja wnętrza, która pozwala przy korzystaniu z łazienki tracić znacznie mniej czasu. Łazienka w stylu nowoczesnym jest również nieco łatwiejsza do zaaranżowania, dzięki dostępności sporego asortymentu materiałów wykończeniowych.

  Jak poradzić sobie z mankamentami przestrzeni łazienki?

  Światło w łazience i stylistyka pomieszczenia

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *