Wentylacja w łazience

  Remont w łazience pozwala na wykonanie wielu prac, które umożliwiają na znaczne usprawnienie funkcjonalności tego pomieszczenia. Prze remontem warto pomyśleć między innymi o wentylacji. W łazience jest ona podobnie jak w kuchni szczególnie istotna. W łazienkach rzadko znajdują się okna a co za tym idzie trudniej jest zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza. W łazience za wentylowanie pomieszczenia odpowiadają przede wszystkim wywietrzniki.

  Warunki, które panują w łazience sprawiają, że może się w tym pomieszczeniu pojawić wilgoć. Para wodna bardzo często pojawia się w łazience a ta przeradza się w wilgoć. Wilgotne pomieszczenie sprzyja rozwijaniu się między innymi bakterii czy grzybów. Zadbać warto między innymi o usprawnienie wentylacji oraz o zastosowanie takich materiałów, które są odpowiednio odporne na działanie wilgoci. Do takich materiałów wykończeniowych zaliczyć można farb akrylowe, lateksowe oraz płytki ceramiczne. Tego rodzaju materiały bardzo często posiadają specjalne warstwy, które mają przeciwdziałać rozwijaniu się grzybów czy bakterii.

  Sprawna wentylacja

  Przy remontowaniu łazienki warto pomyśleć o usprawnieniu wentylacji. Wykonanie odpowiednich prac będzie pozwalało na poradzenie sobie z wieloma problemami związanymi z nadmiarem wilgoci. Jeśli w łazience pojawia się pleśń oznacza to, że wentylacja nie działa w odpowiedni sposób. W takim przypadku warto jest pomyśleć o wspomożeniu wentylacji grawitacyjnej. W ten sposób można znacznie zwiększyć optymalne warunki sanitarne oraz higieniczne. Rozwiązaniem jest zainstalowanie wentylatora osiowego. Jest to jednak rozwiązanie wyłącznie do tych łazienek, w których nie znajdują się otwarte komory spalania czyli kotły gazowe.

  Wentylację można również poprawić poprzez umieszczenie na zakończeniu komina wentylacyjnego specjalne nasadki. Łopatki w takiej nasadce, które mają specjalny kształt, który umożliwia im ruch wirowy w jednym kierunku są w stanie zwiększyć ruch powietrza. Pozwala to znacznie zwiększyć ilość wyciąganego w pomieszczenie powietrza z przewodu wentylacyjnego bez względu na to, jaki jest kierunek wiatru.

  Realizacja remontu łazienki

  Sprawnie przeprowadzony remont w łazience

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *