Baterie łazienkowe na miarę każdej umywalki

  Istotnym elementem wyposażenia łazienki jest bez wątpienia armatura. Niestety jej wybór nie należy wcale do prostych zadań. Wynika to przede wszystkim z dużego bogactwa produktów oferowanych na rynku. Warto zatem przyjrzeć się bliżej bateriom łazienkowym i wytypować elementy tych produktów, na które trzeba zwrócić największą uwagę. To z pewnością pomoże nam w wyborze baterii skrojonej na miarę naszej umywalki.

  Wielkość baterii łazienkowej
  Pierwszym elementem, który weźmiemy pod lupę, będzie rozmiar baterii łazienkowej. Z pewnością nie da się określić jednego, uniwersalnego parametru, względem którego będziemy dokonywać wyboru. W sklepie z armaturą powinniśmy się raczej kierować zasadą proporcji. Tak więc wyboru baterii należy dokonywać pod kątem wielkości umywalki.

  Często zdarza się, że wybieramy dwa naprawdę efektowne i gustowne produkty – umywalkę i baterię. Osobno robią wielkie wrażenie. Po połączeniu okazuje się, że rozczarowującą, pod względem estetycznym, całość.

  W tym momencie pojawia się pytanie co zrobić, aby uniknąć błędu. Należy albo kupować oba elementy w jednym czasie, albo, wybierając baterię umywalkową, dokładnie znać wymiary umywalki. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której do umywalki o szerokości 80 cm dobierzemy bardzo ładną, ale drobną baterię. Analogiczna sytuacja może mieć miejsce również w odwrotnym układzie.

  Zobacz również:  Meble łazienkowe – z czego najlepsze?

  Niezwykły design
  Podobnie jak w przypadku rozmiarów, tak i w kwestii stylistyki, musimy liczyć się z ogromnym zróżnicowaniem w tej kategorii. Analizując poszczególne produkty możemy podzielić je na trzy zasadnicze grupy. Są to baterie klasyczne, nowoczesne oraz baterie w stylu retro.

  Baterie klasyczne są z reguły najbardziej popularne. Ich cechą charakterystyczną jest swoista ponadczasowość. Niezależnie od aktualnie panujących trendów, klasyka sprawdza się zawsze. I niejednokrotnie potrafi urzekać w większym stopniu aniżeli mocno promowane nowości.

  Wybierając nowoczesne tres baterie łazienkowe stawiamy na najnowsze trendy. Wzornictwo w tym przypadku odchodzi od utartych schematów, a czasem nawet zaskakuje. Niemniej jednak i ta kategoria produktów potrafi zachwycić elegancją. W chwili obecnej prawdziwe triumfy święcą baterie o kwadratowych kształtach. Tego typu bryły dominują w aranżacjach współczesnych łazienek.

  Dla osób ceniących unikatowe rozwiązania najlepszym pomysłem będą baterie w stylu retro. Reprezentują one klasykę w czystym wydaniu. Wśród produktów tego typu dominują delikatne, łagodne kształty.

  Warto pamiętać, że, podobnie jak w przypadku rozmiarów baterii, wybierając określony styl musimy kierować się stylistyką całej łazienki. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie umywalki retro w połączeniu z nowoczesną, kwadratową baterią.

  Kolorystyka i wykończenie
  Pozostał nam ostatni z elementów, które powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając baterię umywalkową. W momencie, kiedy udało nam się już dopasować rozmiar oraz stylistykę do umywalki, wybór koloru i wykończenia nie powinien przysporzyć żadnych problemów. Niemniej jednak i na ten czynnik warto zwrócić baczną uwagę.

  Zobacz również:  Oświetlenie do łazienki

  Najbardziej uniwersalnym, a jednocześnie efektownym wykończeniem jest oczywiście chrom. Pasuje on w zasadzie do wszystkiego. Świetnie komponuje się nie tylko z umywalką, ale także z lustrem. Nie oznacza to jednak, że należy zamykać się na inne rozwiązania proponowane przez producentów. Mamy tu na myśli przede wszystkim wykończenia w kolorze białym i czarnym. Z jednej strony są to elementy nie do końca typowe, ale z drugiej ich kolorystyka gwarantuje pewną uniwersalność.

  Podsumowaniem naszych rozważań powinien być model baterii umywalkowej, który sprawdzi się w każdej aranżacji. Niestety taki „złoty środek” nie istnieje. Jeżeli chodzi o rozmiar musimy kierować się przede wszystkim wielkością umywalki i zachować zasadę proporcji. W przypadku designu idealnie sprawdzi się klasyka, aczkolwiek warto zastanowić się nad zakupem nowoczesnej umywalki i baterii o kwadratowych kształtach. W przypadku kolorystyki świetnie sprawdzi się błyszczący chrom. To zestawienie śmiało można uznać za kanon. Niemniej jednak, wszelkie odstępstwa od niego są jak najbardziej dopuszczalne. Pod warunkiem zachowania zasad harmonii i dobrego gustu.

  Hotel – komfort dla klientów, komfort dla zarządców

  Drewno w łazience – czy to możliwe?

  Napisz komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *