Powiększenie optyczne małej łazienki

  Mała łazienka to utrapienie wielu mieszkańców bloków. Pomieszczenie wielkości kilku metrów kwadratowych wykorzystywane na co dzień warto zatem spróbować optycznie i nie tylko w jakiś sposób powiększyć. A możliwości związane z tym tematem są naprawdę szerokie. Przedstawiamy zatem dzisiaj kilka najlepszych patentów, które pozwolą osiągnąć naprawdę zadowalające efekty. A oto szczegóły ten sprawy.

  Po pierwsze, podkreślić należy, że dla wielkości pomieszczenia duże znaczenie ma wszystko, co związane jest z jego kolorystyką. W praktyce oznacza to tyle, że jasne kolory optycznie przestrzeń poszerzają – ciemne zaś ją pomniejszają. Dlatego też, mając małą łazienkę warto:

  1. postawić na jasną tonację kolorystyczną ścian – najlepiej prezentować się będą odcienie pastelowe, zbliżone do bieli,
  2. wybrać jasne i lekko błyszczące się meble – wykonane na przykład z tworzyw sztucznych, lub też szkła i metalu,
  3. zapomnieć o zbyt bogatych zdobieniach i „przeładowaniu” ścian dodatkami – to wszystko optycznie zmniejsza przestrzeń.

  W kwestii kolorystyki, pamiętać również trzeba, że jeśli na przykład łazienka jest długa i wąska, dobrym pomysłem jest pomalowanie ścian krótszych na kolor ciemny, a dłuższych na kolor jasny – to ją optycznie poszerzy. Takich tricków z kolorystyką jest o wiele więcej i każdy może z nich skorzystać.

  Po drugie, by łazienka o małych rozmiarach wydała się większa, warto pomyśleć również o jej właściwym urządzeniu. W tym zakresie warto:

  • postawić na kabinę prysznicową zamiast wanny – kabina zajmie o wiele mniej miejsca, a przy tym, jeśli postawimy na taką z hydromasażem – doskonale sprawdzi się jako urządzenie do mycia się, ale także i do prania,
  • wybrać niewielkie meble o konstrukcji dostosowanej do małych łazienek – znajdziemy takie w ofercie wielu cenionych producentów,
  • postawić na kompaktową armaturę łazienkową – znalezienie niewielkiej umywalki, czy też miski WC w dobrej cenie nie stanowi żadnego problemu.

  Jak zatem widać, na rynku znaleźć można wiele przystępnych rozwiązań, które nie tylko optycznie powiększą małą przestrzeń. A jeśli do tego postawimy na dobrej jakości łazienkowe lustro, ostateczny efekt będzie naprawdę oszołamiający i zdecydowanie warto o tym pamiętać. Możliwości na rynku, jak chodzi o produkty do małej łazienki są bardzo szerokie i każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie.

  Wybieramy umywalkę do łazienki

  Jakie akcesoria sprawdzą się w małej łazience?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *