Armatura łazienkowa

  Ekonomicznie, wygodnie i estetycznie, czyli jak dopasować baterie łazienkowe do wnętrza?

  Bateria łazienkowa powinna być nie tylko funkcjonalna, ale także ładnie wyglądająca i pasująca do wnętrza. Jako, że stanowi ona niezwykle istotny element w łazience, należy dużo wcześniej wybrać rodzaj armatury łazienkowej. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, dzięki czemu każdy z nas jest w stanie bezproblemowo dobrać baterię do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości. Do wyboru są zarówno baterie umywalkowe, prysznicowe i wannowe, jak również wannowo-prysznicowe. Można je zainstalować na ścianie czy na brzegu wanny lub umywalki. Baterie łazienkowe dostępne są z jednym lub dwoma pokrętłami, w wersji tradycyjnej lub nowoczesne. Z całą pewnością jest w czym wybierać.

  Ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania

  Jeśli zależy nam na ekonomicznym wyposażeniu domu, to godną polecenia opcją są baterie łazienkowe jednouchwytowe. Dzięki nim możliwe jest szybkie ustawienie pożądanej temperatury i strumienia wody. Z nowocześniejszych rozwiązań polecane są baterie z termostatem, które umożliwiają ustawienie stałej temperatury. Osobom, którym zależy na zaoszczędzeniu nawet do 60% mniej wody, zaleca się zainwestowanie w perlator lub aerator, czyli sitka na wylewce odpowiedzialne za napowietrzenie strumienia i zwiększenie ciśnienia wody. Coraz częściej w naszych domach pojawiają się także baterie elektroniczne, które wyposażone są w czujnik automatycznie uruchamiający wodę, gdy włożymy dłonie pod kran.

  Zobacz również:  Gdzie szukać inspiracji do urządzenia łazienki?

  Wytrzymała armatura łazienkowa

  Jako, że zakup baterii łazienkowej nie jest częstym zakupem, to podczas jej kupowania warto postawić na taką, która będzie dobrej jakości. Jeśli chodzi o bardzo trwałe armatury łazienkowe, to polecane są korpus i wylewka odlewane z mosiądzu, gdzie najistotniejsza jest jakość stopu. Jako, że na opakowaniach producenci nie zamieszczają zwykle takich informacji, to należy kierować się wagą armatury. Im ciężą ona będzie, tym jest ona lepszej jakości. Wówczas możemy liczyć na to, że kupiony przez nas produkt będzie solidny i wykonany z grubszych ścianek, czyli bardziej odporny na uszkodzenia. Podczas kupowania armatury łazienkowej należy zwrócić uwagę także na materiał, z którego zostały wykonane głowice pozwalające na regulację przepływu wody. Decydując się na zakup ceramicznych głowic mamy pewność, że będą nam bezawaryjnie służyć przez wiele lat.

  Zobacz również:  Termometry

  Bateria łazienkowa a wystój wnętrza

  Po wybraniu rodzaju i sposobu montażu armatury łazienkowej, przychodzi czas na wybranie jej stylu. Jako, że jest to element widoczny i codziennie przez nas eksploatowany, warto kupić taki, który będzie też estetycznie wyglądał i pasował do wystroju wnętrza. Obecnie można liczyć na bogactwo asortymentu, jeśli chodzi o linię stylistyczną. Można kupić zarówno gotowe zestawy z jednej serii, jak również skompletować armaturę łazienkową samodzielnie, zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami. Niezależnie od tego na jaki model się zdecydujemy, należy pamiętać o wygodzie podczas użytkowania. Bateria łazienkowa powinna bezproblemowo otwierać i zamykać strumień wody.

  Jaki brodzik do prysznica wybrać?

  Co warto wiedzieć przy zakupie umywalki?

  Napisz komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *