markiza tarasowa

  Markizy tarasowe – co warto wiedzieć?

  W ostatnim czasie coraz bardziej popularnym rozwiązaniem są markizy tarasowe. Wiążą się one z wieloma zaletami m.in. chronią taras przed promieniami słonecznymi, obniżają także temperaturę w pomieszczeniach, które bezpośrednio przylegają do tarasu. Markizy poprawiają także ogólną estetykę otoczenia.

  Jak zbudowane są markizy tarasowe?

  Markizy tarasowe zbudowane są z materiału pokryciowego, który zamontowany jest do specjalnej rury połączonej z belką mocującą. Ważnym elementem całej konstrukcji są także ramiona, które zapewniają stabilizację i pozwalają na łatwe zwijanie i rozwijanie materiału. Warto pamiętać o tym, że im dłuższy jest sam taras, tym więcej składanych ramion powinny mieć markizy.

  Czym się kierować przy wyborze markiz tarasowych?

  Podczas wyboru markiz tarasowych przede wszystkim trzeba dopasować ich rozmiar do wymiarów tarasu. Cała konstrukcja powinna być odpowiednio szeroka. Kwadratowe konstrukcje zazwyczaj są mniej stabilne od prostokątnych. Warto także pamiętać o tym, że nie zazwyczaj nie ma potrzeby zacieniania całego tarasu. Ważnym parametrem jest także kąt nachylenia. Dobrze jest wybrać modele regulowane. Są one dużo bardziej trwałe i wygodne.

  Zobacz również:  Rekuperacja to oszczędności i czyste powietrze w domu

  Rodzaje markiz tarasowych

  Chcąc wybrać markizy tarasowe, warto wiedzieć jakie są ich poszczególne rodzaje. W sklepach wyróżnia się:

  • markizy tarasowe z kasetą – są to jedne z najdroższych modeli z uwagi na bardzo zaawansowane możliwości technologiczne. Po zwinięciu markiza całkowicie się chowa. Nie widać rury nawojowej, ramion, ani materiału poszyciowego,
  • markizy tarasowe z półkasetą – jest to bardzo atrakcyjne i popularne rozwiązanie, dostępne w bardzo korzystnej cenie i charakteryzujące się wysoką jakością. Zwijany materiał chowa się pod malutkim daszkiem wykonanym z aluminium, dzięki czemu nie jest narażony na szkodliwe działanie wiatru i innych czynników atmosferycznych,
  • markizy tarasowe bez kasety – nie posiadają żadnej ochrony, w której może zostać schowany materiał pokryciowy, jest to najtańsze i najbardziej popularne rozwiązanie. Daszek rozwija się na czas trwania sezonu, a później trzeba go zdemontować. Warto jednak zaznaczyć, że w ścianie pozostają specjalne metalowe elementy.
  Zobacz również:  Lacobel - czym jest szło na ścianę lacobel

  Zgodnie z preferencjami właścicieli markizy mogą być zwijane manualnie lub elektrycznie. Pierwsze rozwiązanie, jak łatwo się domyślić, jest znacznie tańsze. Jednak powoli wychodzi z popularności z uwagi na dość duży ciężar operowania. Wygodniejsza i korzystniejsza jest konstrukcja posiadająca napęd.

  Źródło: https://www.dekorpedia.pl/dom/jaka-markiza-na-balkon-i-taras

  Lacobel – czym jest szło na ścianę lacobel

  Czym jest inteligentna lodówka

  Napisz komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *