Jak utrzymać porządek w łazience?

  Łazienka jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu i spełnia ona przede wszystkim funkcje praktyczne. Już na etapie urządzania łazienki, warto tak wszystko planować aby później pomieszczenie to było łatwe do sprzątania i wyglądało estetycznie.

  Jak urządzić łazienkę, by wyglądała czysto i schludnie?

  To jak urządzona zostanie łazienka, w dużej mierze będzie później decydować o komforcie korzystania z niej. Główne decyzje jakie trzeba podjąć na etapie urządzania łazienki to wybór pomiędzy kabiną prysznicową a wanną, dobór toalety, umywalki, baterii, kafli, oświetlenia i oczywiście mebli łazienkowych. W strefie kąpielowej warto zaprojektować półki wnękowe, wyłożone kaflami, na których będzie można układać najczęściej używane kosmetyki. Jeśli zaś chodzi o resztę akcesoriów łazienkowych to należy starać się by większość z nich była pochowana, bo taka łazienka wygląda schludniej. Kosmetyki i akcesoria możemy ukryć w szafkach albo włożyć je w organizery łazienkowe. Jeśli zaś chodzi o meble łazienkowe to warto wybierać szafki podwieszane, bo dzięki nim dużo szybciej i łatwiej będziemy sprzątać podłogi. Warto też mieć płytkie, wiszące szafki na kosmetyki. Dla wygody użytkowników można też zainstalować kilka wieszaków, na których ręczniki będą szybko schły.

  organizery łazienkowe

  Organizery łazienkowe sposobem na porządek

  Nie wszyscy wiedzą, że w sprzedaży mamy obecnie ogromny wybór w zakresie oferty organizery łazienkowe. Kupić możemy przykładowo kubki ze stojakiem na szczoteczki do zębów, pojemniki na chusteczki, waciki, patyczki do uszu a także organizery łazienkowe na leki. Ponadto warto zaopatrzyć się w wózek-regał na kółkach, gdzie można układać ręczniki. Panie bardzo cenią sobie akrylowe organizery łazienkowe na kosmetyki do makijażu. Ciekawym rozwiązaniem jest także pojemnik podajnik na płatki kosmetyczne, który wygląda naprawdę estetycznie. Dostępne są także przeźroczyste wkłady do szuflad, które można ułożyć na przykład w szufladzie pod umywalką. Z szerokiego grona organizerów łazienkowych warto wybrać także organizer prysznicowy na gąbki czy pojemnik bambusowy na chusteczki. Wszystkie te przedmioty bardzo przydadzą się do tego, aby nadać neutralny i estetyczny wygląd kosmetykom i akcesoriom. Organizery mają jeszcze ten plus, że często na jednym z nich można trzymać kilkanaście kosmetyków, dzięki czemu przenoszenie ich w inne miejsce, będzie łatwiejsze i uprości to sprzątanie. Dzięki organizerom nie trzeba też tracić czasu na szukanie konkretnych przedmiotów, bo każdy z nich ma swoje stałe miejsce.

  Włoskie meble łazienkowe

  Pomysłowe wyposażenie łazienki w kilku krokach!

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *