Podtynkowa bateria prysznicowa – na jakie rodzaje i funkcje warto postawić?

  Prysznic ze swojej natury jest czymś praktycznym, co pozwala na wzięcie szybkiej i wygodnej kąpieli. Jeśli chcemy, aby korzystanie z niego było w pełni komfortowe, jego wygląd ciekawy, a sprzątanie proste, to warto wybrać baterię prysznicową podtynkową. Decyzja na tym się jednak nie kończy, bo rodzajów baterii podtynkowych jest wiele. Na jakie funkcje i design postawić? Co wziąć pod uwagę przy ostatecznym wyborze?

  Zalety i rodzaje baterii podtynkowych prysznicowych

  Armatura podtynkowa jest jedną z najbardziej estetycznych opcji wykończenia łazienki. Nie dziwi zatem, że coraz częściej się na nią decydujemy. A już w kwestii prysznica jest ona rozwiązaniem szczególnie trafionym. Jak wiadomo, miejsca pod prysznicem nie zawsze jest dużo. Poza tym w czasie kąpieli łatwo jest się uderzyć o wystającą armaturę tradycyjną. Natomiast baterie podtynkowe mają to do siebie, że zajmują niewiele miejsca. Zwłaszcza jeśli mają postać nowoczesnych paneli prysznicowych, takich jak w przypadku baterii podtynkowej Grohe SmartControle. Taka konstrukcja ułatwia również ich czyszczenie.

  Co do rodzajów prysznicowych baterii podtynkowych to rozróżnia się kilka typów konstrukcji i bardzo szeroki wybór pod względem wzornictwa. Do najczęściej spotykanych należą z pewnością baterie w postaci panela, które mogą być wyposażone w mieszacz i przycisk (np. czarna bateria Digit Palazzani) lub pokrętła i przyciski. Baterie podtynkowe, podobnie jak inne typy baterii, także mogą być jedno lub wielootworowe. W zależności od ich rodzaju można podłączyć pod prysznic zarówno słuchawkę prysznicową, jak i deszczownicę.

  Nowoczesne bateria podtynkowa prysznicowa – jakie funkcje?

  Poszczególne typy baterii dają nam mniejszą lub większą kontrolę nad przepływem wody. Oczywiste jest to, że im większa kontrola nad strumieniem wody, tym lepiej. Dlatego przy wyborze baterii prysznicowych warto zdecydować się na takie, które nam to umożliwią. Prawdziwa funkcjonalność zaczyna się jednak w chwili, kiedy nasza bateria wyposażona zostaje w termostat i ogranicznik temperatury (np. bateria Hansgrohe Ecostat). Takie rozwiązanie znacząco zwiększa komfort kąpieli.

  Do ciekawych funkcji zaliczyć również można zapamiętywanie temperatury oraz możliwość regulacji ciśnienia wody w dyszach. Producenci oferują także baterie podtynkowe wykończone nowoczesnymi powłokami, które chronią przed zabrudzeniami i ułatwiają utrzymanie baterii w czystości. Na to też warto zwrócić uwagę. To jednak nie wszystko. Pozostaje jeszcze wygląd baterii.

  Kolorowe baterie podtynkowe do prysznica

  Prysznicowe baterie podtynkowe dostępne są zarówno w nowoczesnym designie, jak i klasycznym czy retro. Mamy do wyboru baterie podtynkowe ze stylowymi pokrętłami lub w postaci eleganckich i nowoczesnych paneli. Na szczególną uwagę zasługują niezwykle modne obecnie baterie kolorowe, które stają się pięknym akcentem w łazience. Do najpopularniejszych kolorów należy czerń, biel, złoto (np. retro bateria Aldon Kludi), miedź oraz grafit. Taki wybór z pewnością sprawi, że nasza łazienka będzie się wyróżniać nie tylko poprzez swoją funkcjonalność, ale także przepiękne i modne wzornictwo.

  Jak modnie i funkcjonalnie urządzić łazienkę w stylu vintage?

  Półka do łazienki – 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *