Jak dopasować wielkość lodówki dwudrzwiowej do ilości domowników?

  Pojemność lodówki jest jednym z najważniejszych kryteriów doboru sprzętu do naszej kuchni. Urządzenie optymalnej wielkości pozwoli pomieścić każdy rodzaj przygotowanego pożywienia ze swobodnym do niego dostępem. Obecnie jednym z trendów wyposażeniowych jest lodówka dwudrzwiowa. W jej wypadku możemy liczyć nie tylko na dużą pojemność, ale często także dodatkowe akcesoria oraz ciekawy design. Jak dopasować wielkość lodówki do liczby domowników? Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając sprzęt?

  Wielkość lodówki – jakie ma znaczenie?

  Dopasowując rozmiar lodówki do kuchni, bierzemy pod uwagę dwa podstawowe aspekty – przestrzeń wygospodarowaną na urządzenie oraz ilość domowników. Im więcej mieszkańców, tym większa ilość przygotowywanego jedzenia. Dodatkowo trzeba także wziąć pod uwagę styl życia współlokatorów: pasjonaci gotowania i zdrowego jedzenia będą liczyć na pokaźniejszy litraż lodówki, amatorzy diet pudełkowych natomiast potrzebują symbolicznej przestrzeni chłodziarki.

  Jak przeliczyć litraż lodówki według liczby domowników?

  Przyjmuje się, iż podstawową i minimalną pojemnością lodówki jest 120 litrów, do ilości kolejnych domowników powinno się doliczać następne 30 litrów. Wynika zatem z tego, że dla dwuosobowej rodziny chłodziarka powinna liczyć 150 litrów. Każdy sprzęt to wybór na lata, dlatego wybierając lodówkę, trzeba myśleć perspektywicznie. Statystyczna rodzina o rozkładzie 2+2 potrzebować będzie już około 210 litrów. Tutaj można pokusić się już o zakup lodówki dwudrzwiowej, która z pewnością pomieści wszystkie podstawowe produkty spożywcze wraz z przygotowanymi potrawami. Dodatkowo dzięki modelom Side by Side uzyskać możemy pojemną zamrażalkę z wygodnym dostępem do wszystkich produktów.

  Lodówka dwudrzwiowa wymiary

  Wielkość lodówki dwudrzwiowej zależy od modelu i producenta. Najczęściej występującymi wymiarami są wysokość około 170/180 cm, szerokość około 90 cm, głębokość 60 cm. Lodówkę z podwójnymi drzwiami można dopasować do różnych wielkości kuchni, preferencji i liczby domowników. W środku takich sprzętów często spotkać możemy dobrze zagospodarowane wnętrze w postaci różnej wielkości półek i szuflad. Dodatkowo znaleźć możemy modele z dystrybutorami wodnymi oraz kostkarkami.

  Lodówka dwudrzwiowa – zalety

  Podstawową zaletą lodówki z podwójnymi drzwiami jest ich przestrzeń, a co za tym idzie, przejrzystość. Mamy łatwy dostęp do wszystkich produktów, sprzęt zadowoli więc entuzjastów dużych zakupów spożywczych, zdrowego jedzenia czy pasjonatów gotowania. Taki rodzaj sprzętu jest też ciekawym uzupełnieniem wnętrza. Chłodziarko-zamrażarki mają zazwyczaj ciekawy design. Charakter niemal każdemu wnętrzu nadaje na przykład lodówka czarna dwudrzwiowa.

  Lodówka z podwójnymi drzwiami – gdzie ustawić?

  Niezależnie od rozmiaru chłodziarki warto trzymać się kilku wskazówek, wybierając miejsce, w którym ona stanie. Najważniejsze jest, aby lodówka nie znalazła się w sąsiedztwie źródeł ciepła. Są to najczęściej grzejniki, piekarniki, kaloryfery czy okna. Ogrzewanie sprzętu może wpływać negatywnie na działanie mechanizmów chłodniczych. Sprzęt nie może być także dosunięty całkowicie do ściany, musimy zapewnić mu odpowiednią cyrkulację powietrza.

  Pomysły na kinkiety zewnętrzne, czyli jak zaplanować stylowe i funkcjonalne oświetlenie elewacji

  Płytki, gres i terakota – jak je kupować online?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *