Pomysły na kinkiety zewnętrzne, czyli jak zaplanować stylowe i funkcjonalne oświetlenie elewacji

  Pełna swoboda korzystania z przestrzeni wokół domu to w dużej mierze zasługa odpowiedniego oświetlenia. Uniwersalnym rozwiązaniem stosowanym w budownictwie jednorodzinnym są lampy elewacyjne, czyli specjalny rodzaj opraw oświetleniowych dedykowany do zewnętrznego montażu. Za pomocą lamp elewacyjnych montowanych na ścianach można efektownie oświetlić teren zewnętrzny wokół domu, wyróżnić kluczowe punkty budynku oraz zaakcentować szczegóły architektoniczne, na które przed zmrokiem nie zwraca się większej uwagi. Walory estetyczne nieruchomości pięknie wydobywają m.in. kinkiety zewnętrzne, które są źródłem miękkiego, rozproszonego światła.

  3 powody, dla których warto oświetlać elewację

  Światło odgrywa niezwykle istotną rolę w przestrzeni architektonicznej. Właściwe oświetlenie budynku od zewnątrz jest tak samo ważne, jak domowe. Podstawą do stworzenia przyjaznej wszystkim domownikom zewnętrznej przestrzeni są odpowiednio dobrane elementy oświetleniowe. Lampy elewacyjne mają przykuwać uwagę i zachwycać wszystkich obecnych w pobliżu. Dzięki nim upiększymy nasz dom, podkreślimy szczególnie ciekawe detale architektury i sprawimy, że nasza posesja będzie wyróżniać się na tle innych. To, w jaki sposób doświetlimy teren wokół domu, ma olbrzymie znaczenie dla walorów estetycznych, lecz także dla komfortu i bezpieczeństwa mieszańców. Zadaniem lamp na elewację jest nie tylko dekorowanie przestrzeni, ale także zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających na zewnątrz domu. Doświetlając bryłę budynku zabezpieczamy się przed potencjalnymi złodziejami i włamywaczami, ponieważ możemy w porę zauważyć, że ktoś nieupoważniony porusza się po naszym terenie. Poza aspektem dekoracyjnym oraz kwestiami związanymi z bezpieczeństwem domowników lampy ścienne zewnętrzne mają znaczenie dla funkcjonalności przestrzeni. Światło lamp na elewację zdecydowanie ułatwi mieszkańcom dotarcie do drzwi czy wkładanie klucza do zamka.

  Jak zaplanować oświetlenie elewacji domu?

  O oświetleniu elewacyjnym warto pomyśleć już na etapie projektowania instalacji elektrycznej. Do najpopularniejszych lamp na elewację domu należą kinkiety zewnętrzne. To specjalne lampy ścienne, które są przeznaczone do umiejscowienia na elewacji budynku. Rolą kinkietów zewnętrznych jest doświetlenie fasady domu, a także takich miejsc jak taras, balkon, drzwi wejściowe czy wjazd do garażu. W kinkietach zewnętrznych można zastosować żarówki o różnym kącie świecenia, tak, aby doświetlić większy teren wokół lampy, albo rzucić światło na wybrane efektowne detale: gzymsy, wnęki czy skrzynie z kwiatami, ale też odwrotnie – ukryć jakieś newralgiczne punkty, jak np. pęknięcia tynku. Wybierając kinkiety na elewację zwróć uwagę na to, aby były funkcjonalne i estetyczne. Oferta oświetlenia elewacyjnego jest dziś bardzo bogata. W zależności od naszych upodobań możemy zdecydować się na nowoczesne lampy elewacyjne (bardzo efektownie prezentują się np. czarne kinkiety zewnętrzne), albo zainwestować w modne ostatnio modele z kolekcji vintage (popularnym uzupełnieniem oświetlenia zewnętrznego domu są kinkiety zewnętrzne retro z piaskowanymi szybkami). Sposób rozmieszczenia oraz wybór rodzaju lamp elewacyjnych zależeć będą od rodzaju opraw oraz od tego, na ile punktów świetlnych się zdecydujesz.

  Lampy elewacyjne LED – symbol nowoczesności i oszczędności

  Do oświetlenia zewnętrznych przestrzeni wokół domu doskonale nadają się energooszczędne źródła światła. Aby cieszyć się pięknie rozświetloną posesją, a zarazem zaoszczędzić na rachunkach, warto zainteresować się lampami ściennymi zewnętrznymi LED, które są bezkonkurencyjne w oszczędzaniu energii. Ich największą zaletą jest to, że walorom dekoracyjnym odpowiadają walory użytkowe. Kinkiety zewnętrzne z wbudowanymi diodami LED są odpowiednie zarówno do budynków bardzo nowoczesnych, jak i tradycyjnej architektury domu, np. w stylu dworkowym.

  Gdzie kupię kinkiety zewnętrzne?

  Aby teren wokół domu nadawał się także spędzania czasu po zmroku, warto zadbać o oświetlenie zewnętrzne. Odpowiednio dobrane i właściwie rozmieszczone lampy elewacyjne wprowadzą odpowiednią atmosferę, poprawią funkcjonalność przestrzeni oraz uchronią dom przed złodziejami. Stylowe lampy ścienne zewnętrzne oraz kinkiety na elewację dopasowane do każdego stylu można znaleźć w różnego rodzaju salonach oświetleniowych, a także w dobrych sklepach internetowych. Szeroki wybór lamp elewacyjnych i kinkietów najlepszych marek w różnorodnych rozmiarach, kolorach i kształtach dostępny jest np. na stronie https://www.lampy-ogrodowe.pl/produkty/kategorie/kinkiety-zewnetrzne. Zajrzyj do oferty i zamów produkty oświetleniowe w atrakcyjnej cenie. W asortymencie są również kinkiety zewnętrzne LED, które zapewnią długotrwałą radość z emitowanego światła.

  Jakie zasłony wybrać, aby było elegancko?

  Jak dopasować wielkość lodówki dwudrzwiowej do ilości domowników?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *