Oświetlenie łazienkowe – bez kompromisów!

  Zabierając się za wykończenie nowego mieszkania, bądź generalny remont starego, wiele osób decyduje się na zakup odpowiedniego oświetlenia. Choć liczba producentów i urządzeń dostarczających światło jest olbrzymia, należy pamiętać, że oświetlenie wpływa pozytywnie nie tylko na rozświetlenie pomieszczenia, lecz również na nasze samopoczucie i efektywność.

  Wybór odpowiedniego oświetlenia nie jest łatwy. Raz wykonany remont, powinien służyć właścicielom na lata. W zależności od tego ile czasu spędzamy w łazience, kupimy inny rodzaj oświetlenia. Niemniej ważnym aspektem, wpływającym na ostateczny wybór urządzenia, jest to, jak spędzamy czas w łazience. Lubimy brać długie, relaksacyjne kąpiele, czy raczej szybkie, orzeźwiające prysznice? Zamieszamy podczas kąpieli czytać książkę? To wszystko ma znaczenie. Dostarczonego światła nie może być ani za mało, ani za dużo. Na tym etapie należy zdementować jeszcze jeden mit, który narósł wokół oświetlenia łazienkowego. Ten typ oświetlenia nie służy jedynie do dekoracji. Owszem, walory estetyczne są w tym wypadku bardzo ważne, ale nie najważniejsze. Warto pamiętać także o tym, że dobrej jakości oświetlenie pozwoli w łatwy i skuteczny sposób wyczyścić każdą łazienkę.

  Wybierając oświetlenie łazienkowe, wiele osób zaczyna od wyboru światła nad lustrem. Natężenie światła powinno być na tyle duże, by bez problemu można było zobaczyć swoje odbicie. Twarz powinna być oświetlona równomiernie. Ten aspekt docenią szczególnie Panie, którym zależy na jak najdoskonalszym nałożeniu makijażu. Większość decyduje się na pojedynczy, długi kinkiet nad samym lustrem. Takie oświetlenie znajduje się chociażby w ofercie producenta lamp Linea Light. Niektórzy, decydują się na inne rozwiązania, takie jak np. kinkiety boczne, po każdej stronie lustra. W tym wypadku należy koniecznie wybierać kinkiety regulowane, ponieważ inne rozwiązania mogą prowadzić do tzw. martwych stref, w których światło nie dochodzi, bądź dochodzi, ale w niedostatecznej ilości.

  Osoby lubiące budowanie intymnej atmosfery, powinny zainteresować się oczkami stropowymi. Takie oświetlenie pozwala otoczyć pomieszczenie przyjemną poświatą. Oczka, często posiadają system regulacji natężenia światła , dzięki czemu można tworzyć nastój, odpowiadający naszym potrzebom. Bogatą ofertę oczek stropowych posiada producent lamp De Majo. Seria występuje w różnych wersjach. Od modeli, z naturalnym białym oświetleniem, po takie, imitujące różne barwy bursztynu. Oczka można wykorzystać do oświetlenia całej łazienki, lub jakiejś jej części, np. przestrzeni nad wanną. Co ciekawe, odpowiednie oświetlenie, może wywoływać efekt powiększenia, lub pomniejszenia pomieszczenia. Warto o tym pamiętać.

  Dużą wagę przy wyborze oświetlenia łazienkowego odgrywa metraż pomieszczenia. Zamontowanie pojedynczej lampy, może okazać się niewystarczające i prowadzić do wytworzenia się cieni w rogach pomieszczenia. Istnieją jednak lampy, które pozwolą uniknąć podobnego efektu. Mowa o plafonach z kloszem. Ich konstrukcja w zależności od wykończenia, zapewnia różną intensywność światła. Z całą pewnością stanowią ciekawe uzupełnienie elementów oświetlenia łazienkowego.

  Oświetlenie łazienkowe to nie tylko dekoracja. To bardzo ważny element wystroju wnętrza. Od niego zależy nasze samopoczucie. Zbyt intensywne, może drażnić. Za słabe, rozleniwia i usypia. Chcąc zatem dobrać oświetlenie pod swoje wymagania, warto się przed zakupem mocno zastanowić.

  Elegancka, stylowa łazienka

  Moda na białe drzwi w mieszkaniu

  1 komentarz

  1. Marko
   11 września 2015

   Jak mowa o oświetleniu w łazience, to warto zwrócić uwagę na samoczynne zapalanie i gaszenie światła w łazience czy też toalecie. Warto je stosować, bo do toalety czy łazienki chodzi się przynajmniej kilka razy dziennie. Niestety czujki ruchu nie zdają tu egzaminu, bo jak się przestajemy ruszać np siedząc na toalecie czy też wejdziemy do kabiny prysznicowej, to światło zaraz nam gaśnie. Proponuję zwrócić uwagę na wyłączniki światła oparte na liczeniu wchodzących do łazienki osób. Dzięki liczeniu osób wyłącznik dokładnie wie kiedy wychodzi ostatnia osoba i trzeba zgasić za nią światło. Nie trzeba się wówczas co chwilę sztucznie ruszać więc jest to bardzo wygodne. Takie wyłączniki można zobaczyć na eledo.pl. U mnie sprawują się super.

   Odpowiedz

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *