Jak skutecznie pozbyć się kreta z ogrodu

  W każdym ogrodzie dbamy o przyjazne otoczenie, które cieszy oczy. To miejsce doskonałe do wypoczynku z całą rodziną, jak i do zasadzenia wielu roślin, owoców i warzyw. Jeśli mamy duży ogród, zyskujemy spore pole do popisu. Niestety bardzo często nasz spokój zakłócają krety. Warto dowiedzieć się, jak skutecznie pozbyć się kreta z przestrzeni ogrodowej. Dzięki temu na nowo będziemy cieszyć się wyjątkowym klimatem w swoim ogrodzie. Jakie środki nam się przydadzą? Jakie szkody wyrządza kret w ogrodzie? O czym warto wiedzieć?

  Kret w ogrodzie

  Kret jest drapieżnikiem, który żywi się głównie dżdżownicami. Zwierzę sprytnie unieruchamia te stworzenia i składuje je w danym miejscu. Plusem jest to, że nie podgryza on korzeni roślinności w ogrodzie. Jednakże wiele osób skarży się, że kret niszczy powierzchnię pięknego trawnika w ogrodzie. Nie zapominajmy także o nornicach, które przypominają z wyglądu myszy polne. Różnią się od nich nawykami i wyglądem. Nornica jest roślinożerna. Żywi się głównie korzeniami, bulwami i kłączami roślin. Niestety pokarmem zwierzęcia są warzywa. Posiada umiejętność wdrapywania się na rośliny, przez co zjada również owoce. W zimowym okresie może obgryzać korę z gałęzi i pni drzew, robiąc duże szkody. Tych drapieżników trzeba się skutecznie pozbyć ze swojego ogrodu.

  Środek na krety i drapieżniki

  Szeroką ofertę środków na krety i drapieżniki znajdziemy na stronie http://sklep.poradnikogrodniczy.pl/srodki-na-krety-i-drapiezniki-cat-167. Bardzo często kretowiska spędzają sen z powiek ogrodnikom i domownikom, którzy chcą korzystać z pięknego trawnika. Istnieje sporo metod, które pozwolą nam pozbyć się tego zwierzaka. Postawmy na skuteczny środek na krety i drapieżniki. Producenci oferują specjalne preparaty odstraszające krety, czy też pułapki na krety. Co ciekawe, odbiorcy mogą również skorzystać z domowych sposobów na pozbycie się kreta w ogrodu.

  Wybór jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. Co będzie najlepszym rozwiązaniem? Jeśli zauważymy kopce w naszym ogrodzie, warto działać jak najszybciej. Ten niewielki gryzoń może bowiem zasiać prawdziwe spustoszenie na trawniku. Nie zapominajmy o granulkach i żelach odstraszających krety. Mają one w składzie olejki eteryczne, które zniechęcają krety do przebywania na danym terenie. W tym wypadku trzeba trochę dłużej poczekać. Kret musi sam się przekonać, że trawnik nie jest jego miejscem do życia.

  Jak dokonać wyboru?

  Proces wyboru idealnego rozwiązania nie zawsze jest łatwy. Powinniśmy dokładnie zastanowić się, na czym dokładnie nam zależy. Jeśli chcemy bardzo szybko pozbyć się drapieżnika, dobrym wyborem jest żywołapka i wyniesienie kreta daleko od działki. Z kolei granulki i żele także mogą dać upragnione efekty. Ich stosowanie jest bardzo łatwe i może zniechęcić kreta do robienia kopców w naszym ogrodzie. Postawmy na bardzo dobrą jakość i atrakcyjne ceny środków na krety. Dzięki temu zyskamy pewność, że zwierzę przez długi czas nie wróci do naszego ogrodu. Każdy klient doskonale poradzi sobie z użytkowaniem środków do zwalczania kretów. Domowe sposoby z kolei wymagają większego nakładu czasu i zaangażowania. Z tego względu coraz chętniej sięgamy po specjalne preparaty wysokiej jakości, dostępne w internetowym sklepie.

  Jak wykonać efektowne oświetlenie ogrodu?

  Jak ograniczyć produkcję odpadów za pomocą domowego kompostownika?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *