Odnów poszarzałe i zniszczone drewno na zewnątrz z Osmo

  Wraz z nadejściem wiosny i perspektywą cieszenia się długimi dniami i wieczorami w ogrodzie, nadszedł czas, aby przejść do pełnego trybu majsterkowania na świeżym powietrzu. Wyczyść z Osmo zewnętrzne powierzchnie drewniane, aby były gotowe do użytku, gdy zacznie świecić słońce!

  Wpływ warunków atmosferycznych na drewno

  Większość domów ma jakiś rodzaj drewna w ogrodzie, czy to deski tarasowe, ramy drzwi i okien, szopy, meble, okładziny i ogrodzenia. Te drewniane powierzchnie odczuwają wpływ pogody przez cały rok. W szczególności silne promienie UV mogą wybielić drewno zewnętrzne, nadając mu szary i pozbawiony życia wygląd. Drewno ma zdolność kurczenia się, pękania, łuszczenia i odbarwiania – wszystko to sprawia, że powierzchnia wygląda na starą i zmęczoną. Zabezpieczenie tarasu lub innych drewnianych powierzchni na zewnątrz ma ogromne znaczenie. Zalecanym sposobem ochrony tarasu jest malowanie go specjalnymi farbami do drewna lub stosowanie impregnatów i lakierów. Malowanie tarasu chroni go przed szkodliwymi czynnikami środowiska takimi jak deszcz, wiatr czy promienie UV. Ponadto należy regularnie konserwować drewnianą powierzchnię tarasu, aby utrzymać jego piękno.

  Żel do usuwania szarości drewna od Osmo

  Dostępny w pojemnościach 0,5 l, 2,5 l i 5 l, Żel do usuwania szarości drewna od Osmo to galaretowaty środek czyszczący, który skutecznie czyści i odświeża zszarzałe i zwietrzałe drewno zewnętrzne. Wykonany z przyjaznych dla środowiska i biodegradowalnych składników, produkt jest wolny od szkodliwych rozpuszczalników, związków chloru, amin i szkodliwych zapachów. Jedna warstwa tego żelu wystarczy, aby przywrócić zewnętrzne drewno z powrotem do jego naturalnego koloru i wyglądu. Ten produkt jest najbardziej skuteczny na nieobrobionym drewnie, które zostało pozostawione do starzenia.

  Osmo - JAKOŚĆ OPARTA NA DOŚWIADCZENIU

  Żel do usuwania szarości drewna od Osmo jest gotowy do aplikacji prosto z pojemnika. Proces aplikacji należy rozpocząć od usunięcia zanieczyszczeń i zwilżenia powierzchni wodą. Jeśli na powierzchnię w przeszłości były nakładane oleje lub farby, należy zastosować żel do usuwania powłok od Osmo. Po zakończeniu, Żel do usuwania szarości drewna od Osmo należy obficie nałożyć wzdłuż słojów drewna.

  Roztwór wymaga zaledwie 20 minut, aby delikatnie wmasować go w powierzchnię drewna przed wyszorowaniem twardym włosiem lub szczotką do szorowania. Po spłukaniu dużą ilością wody zaleca się odczekać 48 godzin do wyschnięcia. Po tym czasie możesz aplikować na powierzchnię oleje do tarasów.  Pomoże to zwiększyć ochronę drewna przed promieniowaniem UV i uszkodzeniem przez wodę, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnej oddychalności drewna.

  Szukasz zabezpieczenia do wewnątrz? Sprawdź nasz top produkt: wosk twardy olejny Effekt Surowe Drewno.

  Skuteczny hydraulik w Bytomiu – adres, który trzeba znać

  Salon meblowy w Poznaniu – gdzie kupić stylowe meble do domu?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *