Farba zamiast glazury w łazience – czy to dobry pomysł?

  Zwykle w domach czy mieszkaniach spotykamy łazienki, których ściany wykończone są glazurą. To oczywiście sprawdzone rozwiązanie, ale czy jedyne słuszne? Coraz popularniejsza staje się farba łazienkowa. Ma sporo zalet, oferując m.in. szerokie możliwości aranżacyjne. Sprawdź, czy warto zrezygnować z tradycyjnej glazury i postawić na malowanie ścian w łazience.

  Świeżość i nowoczesność

  Farba na ścianach łazienki może nadać jej wyjątkową świeżość i nowoczesny charakter. Możesz wybierać spośród różnorodnych odcieni czy faktur, co daje praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Chcąc uzyskać minimalistyczny wygląd, wybierz pastelowe kolory oraz matowe wykończenie. Dla miłośników elegancji i luksusu idealnym wyborem będą natomiast głębokie odcienie oraz błyszczący charakter powłoki. Farba łazienkowa pozwala eksperymentować z kolorem, co jest trudniejsze do osiągnięcia przy użyciu tradycyjnej glazury.

  Łatwe wykończenie wnętrza

  Remont z wykorzystaniem farby łazienkowej będzie o wiele łatwiejszy, czystszy, mniej czasochłonny i tańszy, niż z układaniem glazury. Nie musisz martwić się fugami czy precyzyjnym cięciem płytek. Wystarczy przygotować ściany, nałożyć farbę i poczekać na efekty. To znacząco skraca czas remontu. W dodatku farba łazienkowa schnie znacznie szybciej niż klej do glazury i fuga, więc szybko możesz wrócić do korzystania z łazienki. Co istotne, zastąpienie glazury farbą może znacznie obniżyć koszty wykończenia lub remontu całego pomieszczenia. Nie tylko sama farba jest często tańsza od wysokiej jakości glazury, ale usługa malowania (jeśli w ogóle zdecydujesz się z niej skorzystać) będzie mniej kosztowna niż praca glazurnika.

  Bezproblemowa konserwacja

  Wbrew pozorom, farba na ścianach łazienki może być łatwiejsza w konserwacji od tradycyjnej glazury. Oczywiście, wybierając taki produkt do malowania, musisz zwrócić uwagę na to, czy jest odporny na wilgoć i czy łatwo czyścić powstałą powłokę. Jednak wiele dostępnych na rynku farb łazienkowych spełnia te kryteria. Dzięki temu czyszczenie ścian jest proste, a Twoja łazienka zawsze wygląda świeżo. Warto podkreślić, że dobrej jakości farba łazienkowa zapewnia również prawidłową mikrowentylację pomalowanej powierzchni, co w przypadku płytek nie zawsze jest możliwe.

  Wygodne odnawianie

  W przyszłości, jeśli zechcesz odświeżyć wygląd swojej łazienki, zdecydowanie łatwiej będzie po prostu przemalować ściany niż wymieniać całą glazurę. W każdej chwili możesz cieszyć się nowym wnętrzem bez dużego nakładu pracy czy kosztów. To duży komfort, pozwalający częściej zmieniać aranżację łazienki, dostosowując ją do aktualnych potrzeb i trendów.

  Kolory i dobór armatury łazienkowej – co warto wiedzieć?

  ​5 sposobów na optyczne powiększenie łazienki

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *