Najlepsze sposoby na efektywne wykorzystanie miejsca w łazience

  Chociaż powoli się to zmienia, w polskich realiach duża łazienka nadal bywa luksusem, a nie standardem. Dlatego tak ważne jest to, by maksymalnie wykorzystać każdy centymetr kwadratowy niewielkiej łazienki. Jak to zrobić? Oto sprawdzone triki, dzięki którym efektywnie wykorzystasz miejsce w łazience.

  Jak efektywnie wykorzystać miejsce w łazience

  Istnieje na to kilka sposobów. Możemy podzielić je na te, które wyłącznie optycznie powiększą małą przestrzeń oraz na takie, które pozwolą Ci urządzić małą łazienkę tak, by pomieścić w niej wszystko, czego potrzebujesz.

  Zamontuj półki nad toaletą

  Brak miejsca to główny problem w małej łazience. Szczególnie, jeśli Twoja rodzina składa się z kilku osób, a każda z nich potrzebuje półki na kosmetyki. Gdzie w takim razie możesz zamontować dodatkowe półki? Umieść je nad toaletą. Półki można łatwo zamocować na ścianie. Są one doskonałe do przechowywania nie tylko kosmetyków, ale również papieru toaletowego, ręczników na zmianę i innych potrzebnych rzeczy. Wykorzystujesz w ten sposób przestrzeń, która zazwyczaj pozostaje nieużywana.

  Wykorzystaj wnęki w ścianie

  Jeśli Twoja łazienka ma wnęki w ścianach, wykorzystaj je do przechowywania kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji ciała. Możesz zainstalować półki lub zamocować wieszaki na ręczniki w tych miejscach, aby mieć wszystko pod ręką.

   Zamontuj szafki pod umywalką

  Wykorzystaj miejsce pod umywalką, montując tam szafki lub szuflady. Ta przestrzeń może być idealna do przechowywania środków czystości, ręczników i innych przedmiotów, które chcesz mieć w łazience, ale niekoniecznie na widoku.

  Kup organizer na drzwi

  Przymocuj organizer na wewnętrznej stronie drzwi łazienkowych. Możesz w nim przechowywać kosmetyki, akcesoria do włosów i inne drobiazgi. To świetny sposób na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

  Zdecyduj się na wiszące półki

  Zamiast tradycyjnych szafek i półek, wybierz wiszące półki. To nie tylko ułatwi utrzymanie łazienki w czystości, ale również uwolni cenną przestrzeń na inny sprzęt lub dodatkowe meble. Wiszące półki doskonale sprawdzą się do przechowywania produktów do pielęgnacji oraz ręczników. Dodatkowo, jeśli zamontujesz je w strategicznych miejscach, mogą one stać się także dekoracyjnym elementem łazienki. Wybierając wiszące półki upewnij się, że są odpowiednio mocne i bezpieczne. Dobrą opcją mogą być półki z metalowymi lub drewnianymi wspornikami, które zapewnią stabilność i wytrzymałość.

   

  Najlepsze sposoby na efektywne wykorzystanie miejsca w łazience – podsumowanie

  Wymienione sposoby pozwalają maksymalnie wykorzystać miejsce w niewielkiej przestrzeni. Warto połączyć je z trikami, które optycznie powiększą przestrzeń. Mamy tu na myśli chociażby jasne kolory, duże płytki z połyskiem. Wszystko to możesz wdrożyć w trakcie remontu łazienki. To również dobry moment, by pomyśleć o solidnym ubezpieczeniu mieszkania lub domu. Takie ubezpieczenie może Cię uchronić np. przed finansowymi konsekwencjami kradzieży z włamaniem.

  Meble łazienkowe na wymiar – Praktyczne porady

  Wybieramy najlepszą deszczownicę: co rozważyć przed zakupem?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *