Chodnik do kuchni – jaki wybrać i czy warto?

  Wystrój kuchni to nie tylko kwestia estetyczna, ale także funkcjonalna. Jeżeli zależy nam na dodatkowej wygodzie podczas gotowania, zdecydowanie warto zdecydować się na dywanik w okolicy kuchenki. Dlaczego to dobry pomysł w danym wnętrzu? Jak wybrać najlepszy chodnik do kuchni?

  Dywanik lub chodnik do kuchni – czym jest?

  Dywany kuchenne, często nazywane też chodnikami, to bardzo użyteczne akcesoria, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie. Zwykle tego typu dywaniki są wykonane z wytrzymałej i odpornej na plamy tkaniny lub wykładziny. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona podłogi przed zabrudzeniami, choć nie tylko. Dodatkowo dywanik kuchenny może stanowić ciekawą formę dekoracji i wykończenia wnętrza. Przeznaczone do kuchni dywany są też zwykle mniejsze i mają krótszy włos, niż te, jakie stosujemy w sypialni czy salonie.

  Jakie zastosowanie mają chodniki kuchenne?

  Wydawałoby się, że podstawowym zadaniem, jakie ma chodnik do kuchni, jest zabezpieczenie podłogi przed zabrudzeniami. To prawda, jednak równie ważną sprawą jest to, aby zminimalizować ryzyko poślizgnięcia się. Podłoga wykonana z terakoty, szczególnie gdy jest mokra, może być śliska i tym samym stwarzać dla nas zagrożenie, gdy pracujemy w kuchni i spędzamy czas przy gorących naczyniach. Posiadając obok kuchenki dywanik zmniejszamy ryzyko zamoczenia podłogi i tym samym poślizgnięcia się. Dywaniki kuchenne pozwalają również zapobiegać zniszczeniom na drewnianej podłodze, jeżeli zamiast pełnoprawnego pomieszczenia mamy tylko aneks i jest on wyłożony takimi samymi panelami, jak cały pokój dzienny.

  Jak wybrać najlepszy dywan kuchenny?

  Wybierając chodnik kuchenny istotne jest kilka kwestii. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na rozmiar dywanu – powinien być on raczej niewielki, przynajmniej w porównaniu z dywanem w salonie czy gabinecie. Ważne jest także, aby był wykonany z krótkowłosej tkaniny lub wykładziny, którą łatwo nam będzie wyczyścić w razie potrzeby. Przeznaczone do kuchni chodniki są zazwyczaj w kolorze zbliżonym do podłogi, chyba że chcemy uczynić je także dodatkowym elementem dekoracyjnym.

  Chodniki do kuchni to przydatne akcesorium, które nie tylko sprawi, że nasza kuchnia będzie wyglądać świetnie, ale również umożliwi nam bezpieczne gotowanie i pracę z gorącymi naczyniami. Wybierając je powinniśmy przede wszystkim dopasować rozmiar dywanika do naszej przestrzeni roboczej.

  Piękno w detalu – dlaczego warto mieć w domu świece zapachowe?

  Nowoczesne obrazy do kuchni – jak odmienić przestrzeń?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *