Deszczownica – czy warto ją mieć w swojej łazience

  Jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wyposażenia łazienki. Deszczownica to element prysznica, która zapewnia wygodę podczas korzystania z natrysku. Czy warto ją instalować w kabinie prysznicowej?

  Miłe doznania
  Jak sama nazwa wskazuje, deszczownica zapewnia kąpiel w strugach wody przypominających krople deszczu. To bez wątpienia bardzo miłe doznanie – taki prysznic pozwala się zrelaksować i dokładnie spłukać pianę z ciała.

  Efektowny wygląd
  Deszczownica zapewnia elegancki wygląd całej łazienki. Zamontowana w suficie kabiny wygląda nowocześnie i estetycznie. Niektóre dysze mają również podświetlenie ledowe, które łączy modny wygląd z oszczędnością energii wykorzystywanej do oświetlenia łazienki.

  Oszczędność wody
  Warto przemyśleć zakup ze względu na oszczędność, jaką ze sobą niesie. Deszczownica pozwala bowiem oszczędzać zużycie wody – wykorzystuje perlator, który napowietrza strumień wody. W rezultacie krople są lżejsze i spiętrzone, a zużycie wody niższe. Użytkownikowi wydaje się natomiast, że prysznic jest bardziej obfity.

  Kabina prysznicowa z deszczownicą czy panel prysznicowy z deszczownicą?
  Niektóre nowoczesne kabiny prysznicowe są wyposażone w górną dyszę o funkcji deszczownicy. Niestety kabiny te są sporym wydatkiem. Jeśli ogranicza nas budżet, możemy zamiast tego wybrać panel prysznicowy, który posiada takie udogodnienie. Deszczownicę można również zainstalować w miejscu klasycznej słuchawki bez wymiany obecnego zestawu nastryskowego. Warto jednak wiedzieć, że sama deszczownica pod prysznicem to czasem za mało. Warto mieć dodatkowo również tradycyjny wąż z głowicą, który przyda się choćby podczas mycia brodzika. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest deszczownica w zestawie z baterią podtynkową wraz z przełącznikiem wody. Aby natrysk działał bez zarzuty najlepiej zdecydować się na elementy pochodzące od jednego producenta. W dużych kabinach oraz w prysznicach bez brodzika, możemy pokusić się o model bardzo szeroki. W ofercie sklepów dostępne są deszczownice o średnicy nawet 60 cm. Jeśli nie mamy tyle miejsca w łazience, wybierzmy mniejsze modele.

  Zobacz również:  Łazienka służąc relaksowi

  Deszczownica z „kaskadą”
  Osoby wymagające mogą wybrać dysze z nietypowymi funkcjami. Oprócz możliwości masujących, można wybrać na przykład produkty z funkcją kaskadowego spływania wody. Dysze z przegubem kulowych posiadają możliwość regulacji kierunku strumienia wody.

  Łatwe czyszczenie
  Niektórzy przeciwnicy deszczownicy twierdzą, że trudno się ją czyści. Po części mają rację – do zamontowanej na stałe dyszy trudniej dostać się, aby sprawnie ją wyczyścić. Dlatego warto kupować dysze wyposażone w systemy minimalizujące osadzanie się na nich kamienia. Osad ze specjalnymi sylikonowymi wypustkami można łatwo zetrze zwykłą szmatką. Dzięki temu armatura działa bezawaryjnie i wygląda doskonale przez wiele lat.

  Podsumowanie
  Deszczownica to funkcjonalny i estetyczny element wyposażenia łazienki, który zapewnia przyjemną kąpiel i oszczędność wody. Warto go zainstalować w swojej łazience, pod warunkiem, że posiada się w kabinie prysznicowej również tradycyjny wąż kąpielowy. Aby produkt działał bez zarzutu, trzeba zintegrować go z baterią prysznicową. Najkorzystniej kupować deszczownicę wyposażoną w dyszę z funkcją łatwego czyszczenia kamienia.

  Zobacz również:  Czym kierować się podczas wyboru kabiny prysznicowej?

  Skąd czerpać pomysły na aranżację łazienki?

  Elegancka, stylowa łazienka

  Napisz komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *