Co warto wiedzieć przy zakupie umywalki?

  Ceramika łazienkowa to kluczowy punkt każdego pomieszczenia sanitarnego. Ważne, aby była nie tylko dobrze dobrana do wnętrza pod względem stylistycznym, ale również była przemyślana i w pełni spełniała oczekiwania swoich użytkowników. Muszle WC, wanny, kabiny prysznicowe, i umywalki. My dziś zajmiemy się tymi ostatnimi. Co należy wiedzieć przed ich zakupem? Sprawdźmy.

  Dobierz odpowiedni rozmiar

  W sklepach dostępne są różnego rodzaju umywalki. Dzięki czemu można je dopasować nie tylko do stylu wnętrza, ale również jego rozmiaru, kolorystki i pozostałych elementów. Mała umywalka z pewnością pozwoli zaoszczędzić nam miejsce w małym pomieszczeniu, jednak gdy nasze mieszkanie zajmuje kilka osób lub gdy pozwala na to wnętrze, powinniśmy zdecydować się na nieco większą opcję. Dzięki czemu nasz łazienka – po umyciu zębów – nie będzie wyglądała, jak po przejściu tajfunu, a cała zawartość spływającej z kranu wody, zostanie we właściwym naczyniu.

  Duże umywalki niewątpliwie dają komfort użytkowania i mogą stanowić centralny punkt – jak i ozdobę – każdej łazienki. Lecz to do nas należy decyzja, czy montaż okazałej ceramiki łazienkowej sprawdzi się w naszym przypadku.

  Zobacz również:  Funkcjonalne elementy w łazience

  Materiał i styl

  Umywalka nie tylko spełnia funkcję użyteczną, ale stanowi również element dekoracyjny pomieszczenia. Warto zatem zadbać, aby ta wybrana przez nas prezentowała się schludnie i elegancko, a także, aby była dobrze dopasowana do wnętrza, w którym się będzie znajdować.

  Do małych łazienek sprawdzą się umywalki, które będą stanowić połączenie szafki z lustrem. Dzięki czemu będziesz mieć dodatkowe miejsce na umieszczenie w niej kosmetyków, czy ręczników.

  W przypadku większych łazienek możemy pokusić się o odrobinę „szaleństwa”. Umywalkę można osadzić na pustej ścianie, co idealne będzie dla wnętrza w stylu industrialnym. Jeśli mamy odpowiednio dużo miejsca, możemy również pokusić się o zamontowanie umywalki, które będzie miała dwie baterie lub oryginalny kształt.

  Zobacz również:  Wybieramy umywalkę do łazienki

  Kolejną kwestią przy wyborze umywalki jest oczywiście dobór materiału. Powinien on być spójny z tym, z którego wykonane są pozostałe elementy sanitariatów. Najbardziej popularne są oczywiście te wykonane z ceramiki. Łatwe w utrzymaniu czystości i konserwacji, a także wykazujące się dużą trwałością. Sprawdzą się niemalże w każdej łazience. Jeśli dysponujemy odrobinę większym budżetem lub zależy nam na uzyskaniu określonego efektu stylistycznego, możemy zdecydować się na lekkie umywalki szklane, eleganckie i nowoczesne z hartowanego szkła lub oryginalne i niezwykle wytrzymałe kamienne.

  Ekonomicznie, wygodnie i estetycznie, czyli jak dopasować baterie łazienkowe do wnętrza?

  Czym kierować się podczas wyboru kabiny prysznicowej?

  Napisz komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *