Narożne wanny asymetryczne

  Urządzając niewielką łazienkę w bloku często należy się sporo nagłowić zanim znajdzie się najlepsze i najbardziej optymalne rozwiązania, które pozwolą na wykorzystanie każdego centymetra kwadratowego powierzchni. Największym minusem niewielkich powierzchni łazienkowych jest to, że nie można w nich umieścić przestronnej wanny. Co zatem zrobić aby nawet na niewielkim metrażu łazienki móc cieszyć się wygodną i relaksacyjną kąpielą?

  Wybór wanny do niewielkiej łazienki

  Mieszkańcy przestronnych domów jednorodzinnych rzadko kiedy zdają sobie sprawę z tego, jakie dylematy stają przed mieszkańcami niewielkich mieszkań w blokach, w których przestrzeń w łazience niekiedy ograniczona jest zaledwie do pięciu czy sześciu metrów kwadratowych. Na tej powierzchni musi zmieścić się nie tylko wanna, umywalka czy pralka ale również i kosz na brudną bieliznę oraz toaleta. Możliwości organizacyjne są dosyć ograniczone. Planując zagospodarowanie takiej łazienki, od razu można zapomnieć o olbrzymich wannach wolnostojących. W grę wchodzą jedynie dwa rozwiązania – niewielkie, tradycyjne wanny prostokątne oraz asymetryczne wanny narożne. Wszystkie inne rozwiązania to tylko niepotrzebna strata cennej przestrzeni użytkowej.

  Zobacz również:  Wybieramy lustro do łazienki – na co trzeba zwrócić uwagę?

  Co lepiej wybrać – wannę narożną czy prostokątną?

  Wanny narożne to stosunkowo nowy towar dostępny na polskim rynku. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, gdy budowane były pierwsze osiedla z wielkiej płyty, jedynym dostępnym rozwiązaniem na aranżację małej łazienki jakie wówczas budowano, były wanny prostokątne. Standardowe wymiary wanny, która mieściła się w niewielkiej kawalerce to 90x 140 centymetrów. Przy większym metrażu mieszkania, na przykład posiadając trzy lub cztery pokoje można było liczyć na luksus większej łazienki, do której mieściła się też większa wanna. Obecnie istnieje dowolność – wybór uzależniony jest od indywidualnych preferencji użytkowników – obydwa rozwiązania posiadają zarówno swoje wady jak i zalety.

  Jakie zalety posiadają wanny narożne?

  Główną zaletą wanien narożnych jest znaczna oszczędność miejsca jaka uzyskiwana jest po ich montażu. Wanny te, ze względu na swój pół owalny kształt, zajmują jedynie jeden róg przestrzeni w łazience. Dostępne miejsce można dowolnie zagospodarować – wstawiając tam umywalkę lub kosz na brudną bieliznę.

  Wybieramy lustro do łazienki – na co trzeba zwrócić uwagę?

  Napisz komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *