Kabina prysznicowa czy wanna?

  Wiele osób, które są na etapie remontowania i wyposażania na nowo łazienki zastanawia się nad tym, czy postawić na wannę, czy też wybrać kabinę prysznicową. Nie da się ukryć, że dylemat wyboru pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami wcale nie jest tak łatwy do rozwiązania, jak by się mogło wydawać. W jaki zatem sposób wybrać? Oto kilka najważniejszych argumentów przemawiających zarówno „za”, jak i „przeciw” obu tym rozwiązaniom.

  Gdzie lepiej pasuje wanna, a gdzie lepiej pasuje prysznic? Tak naprawdę, na podjęcie tej decyzji wpływ ma wiele licznych czynników. Powiedzieć jednak należy z całą pewnością, że tym najistotniejszym są wymiary łazienki. Kiedy bowiem jej przestrzeń jest niewielka, wybór kabiny prysznicowej zdaje się być jedynym rozsądnym. Ale co zrobić w sytuacji, gdy oba elementy można bez problemu zainstalować? Oto najważniejsze argumenty w tym temacie.

  Co przemawia za wanną? Wymieńmy te najważniejsze zalety, jakimi są:

  1. komfort kąpieli – w wannie można sobie zafundować długą, relaksującą kąpiel bez obawy o jakiekolwiek problemy,
  2. komfort robienia prania – w wannie bez problemu namoczymy firanki i tym podobne elementy, by później je uprać.

  Z drugiej jednak strony, wanna zajmuje sporo miejsca, a branie w niej prysznica jest mniej komfortowe, chociaż wykonalne.

  Co jest argumentem za zakupem kabiny prysznicowej? Wymienić możemy między innymi to, że:
  -pasuje ona także do małych pomieszczeń,
  -zapewnia możliwość wzięcia szybkiego prysznica,
  -jest wiele dostępnych modeli kabin prysznicowych – także takie z hydromasażem oraz innymi tego typu udogodnieniami.

  Pamiętać jednak trzeba, że pod prysznicem nie zafundujemy sobie długiej kąpieli w pianie, a kabina jest podatna na zanieczyszczenia, a jej czyszczenie jest bardziej wymagające niż czyszczenie wanny.

  Oczywiście, na pytanie o to, co wybrać, tak naprawdę nie ma jednej, jednoznacznej odpowiedzi. Każdy z nas wybrać powinien to, co najbardziej mu po prostu odpowiada w tym właśnie temacie, ponieważ to najlepsza do przyjęcia strategia. Produktów na rynku jest zaś całkiem dużo i pomiędzy nimi z pewnością odnajdziemy taki, który sprosta wszelkim naszym oczekiwaniom pod każdym względem bez wyjątków. A to jest sprawa najważniejsza.

  Pralka w łazience

  Ile kosztuje wyposażenie łazienki od podstaw?

  1 komentarz

  1. Janek
   29 września 2014

   Ja mam dokładnie taki dylemat. Żona chce wannę, bo lubi dłuższy relaks, ja z praktycznego punktu widzenia zdecydowanie jestem za prysznicem. Nie wiem jeszcze na co się zdecydujemy, ale chciałbym kupić jednak coś na lata, dobrej jakości. Może jakaś wanna połączona z prysznicem? Ma ktoś z Was coś takiego? Czy to się sprawdza?

   Odpowiedz

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *