Ile kosztuje wyposażenie łazienki od podstaw?

  Nie da się ukryć, że wyposażenie łazienki od podstaw nie jest zadaniem tak prostym, jak by się mogło wydawać. Zainwestować w to bowiem trzeba bardzo wiele. Przyjrzyjmy się tej sprawie zatem nieco bliżej, próbując obliczyć koszty zakupu najważniejszych elementów wyposażenia – szczególnie, że dziś zakupy w tym właśnie zakresie zrobić nietrudno.
  Zacznijmy od tego, że ostateczny koszt zakupu elementów wyposażenia łazienki zależy od bardzo wielu czynników. Zaliczyć do nich możemy między innymi:

  • wielkość powierzchni łazienki –im będzie większa, tym więcej elementów wyposażenia zazwyczaj będzie nam potrzeba,
  • jakość kupowanych produktów – więcej wydamy na te z najwyższej półki – mniej zaś na takie, które są mniej ekskluzywne,
  • miejsce, w którym będziemy robić zakupy – kupowanie wyposażenia łazienki np. w Internecie będzie o wiele tańsze, niż w małym sklepie w centrum miasta,
  • moment, w którym dokonujemy zakupów – zazwyczaj bywa tak, że o wiele mniej zapłacić za nie możemy np. w sezonie remontowym.

  Oczywiście, czynników takich znaleźć można znacznie więcej – my jednak pozostaniemy na wymienieniu tych właśnie. A teraz do konkretów, czyli konkretnych kosztów.

  Jak zatem kształtować będzie się kosztorys wydatków na różnego rodzaju produkty wyposażenia łazienki? Tak naprawdę, nie da się jednoznacznie podać ceny, ale przyznać trzeba, że orientacyjne wartości są możliwe do wskazania. I tak:

  1. najwięcej wydamy na zakup armatury łazienkowej, a więc wanny, umywalki, miski WC i innych tych elementów – trzeba liczyć minimum ok. 1000 zł za wannę, kilkaset złotych za miskę wc oraz umywalkę oraz ponad 1000 zł za kabinę prysznicową. Do tego należy doliczyć koszt wszelkich produktów potrzebnych do instalacji – np. rur, zaworów, kranów i tak dalej,
  2. na meble łazienkowe nie wydamy zbyt wiele – szczególnie, jeśli postawimy na takie wykonane z tworzywa sztucznego – na dwie szafki trzeba liczyć wydatek ok. 500 – 1000 zł (jeśli mowa o kosztach minimalnych),
  3. koszt zakupu pralki do łazienki to także ok. 1000 – 1500 złotych,
  4. koszt dodatków uzależniony jest od naszych indywidualnych preferencji, ale trzeba mieć w zanadrzu co najmniej około 500 złotych, lub też więcej.

  Jak zatem widać, ostateczny koszt takiego remontu będzie dość wysoki.

  Kabina prysznicowa czy wanna?

  Oświetlenie do łazienki

  1 komentarz

  1. norek
   18 września 2014

   W armaturę warto zainwestować więcej i później oszczędzać na zużyciu coraz droższej wody. Np. bateria z systemem click kosztuje więcej niż najbardziej typowa sztorcowa umywalkowa. Ma jednak tę zaletę, że szybko zwraca się ten dodatkowy koszt, jak się świadomie korzysta z takiej baterii rzecz jasna.

   Odpowiedz

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *