Oświetlenie i kolorystka w łazience

  Łazienka powinna być przede wszystkim funkcjonalna, ale nie można również zapominać, by szukać takich rozwiązań stylistycznych, które pozwalają na stworzenie pomieszczenia estetycznego. Jest to szczególnie ważne, gdy chcemy w łazience stworzyć taką przestrzeń, która będzie z jednej strony użytkowa, a z drugiej strony będzie zapewniała idealne warunki do wypoczynku. Przy tworzeniu estetyki wnętrza, szczególnie istotnymi elementami są kolorystyka ścian, urządzeń, jak też oświetlenie. Projekt powinno się zaczynać od określenia punktów oświetlenia, ich kolorów oraz natężenia. Podobnie poszczególne prace wykonywane przy tworzeniu łazienki trzeba zacząć od oświetlenia.

  Oświetlenie nie tylko wpływa na ilość światła w pomieszczeniu, ale również na postrzeganie różnych przedmiotów. W nieodpowiednim świetle wiele przedmiotów może zupełnie zaginąć wizualnie. Stanie się tak jeśli zastosujemy czerwone światło a jednocześnie czerwoną kolorystykę mebli. W ten sposób nie będą one zupełnie wyróżniać się z otoczenia. Z drugiej strony często grę z wykorzystaniem światła można wykorzystać w celu ukrycia pewnych mankamentów przestrzeni a wyróżnienie pewnych elementów przestrzeni.

  Kolorystyka w łazience

  Jednym z elementów budowania kolorystki otoczenia w łazience jest światło, które jest stanie podkreślić wiele elementów przestrzeni łazienki. Z drugiej strony nie można również zapominać o decydowaniu się na takie rozwiązania, które pozwalają na dobre oświetlenie całej przestrzeni. Najlepszym rozwiązaniem w łazience jest stosownie drobnych elementów świetlnych, które między innymi pozwalają na lepsze oświetlenie ważnych punktów w łazience. Kolory w łazience powinny przede wszystkim odpowiadać przeznaczeniu pomieszczenia oraz gustom użytkowników.

  Jeśli łazienka ma służyć do wypoczynku w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na ciepłe kolory, choćby pastelowe. Gdy chcemy by łazienka była utrzymana w bardziej nowoczesnej stylistyce lepszym rozwiązaniem będzie połączenie różnych kolorów. Takie ekstrawaganckie połączenie kolorów płytek oraz nowoczesnego wzornictwa pozwala na stworzenie ciekawego, oryginalnego a nawet niekonwencjonalnego wystroju wnętrza.

  Rola światła w łazience

  Nowoczesna czy klasyczna stylistyka?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *