Nowoczesna czy klasyczna stylistyka?

  Wybór stylistyki dla danego pomieszczenia zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Są osoby, które wolą przytulne przestrzenie, które zapewniają ciepłe barwy w jakich można zrelaksować się. Taką kolorystykę jest w stanie zapewnić wyłącznie klasyczna łazienka. W nowoczesnym wnętrzu najczęściej stosowane są znacznie mniej przyjazny barwy. Wprawdzie obecnie można znaleźć coraz więcej elementów, które można zastosować w przestrzeni łazienki, które łączą w sobie nowoczesny styl z klasycznymi kolorami, ale takich produktów nadal na rynku jest niewiele, co oczywiście znacznie utrudnia dokonanie właściwego wyboru poszczególnych elementów do łazienki. Nowoczesne stylistyka jest znacznie łatwiejsza do zastosowania, niż wymaga użycia znacznie mniejszej liczby dekoracji. W klasycznym wnętrzu trzeba zadbać o wiele drobnych elementów dekoracyjnych, których dobranie zajmuje sporo czasu.

  Styl a wielkość łazienki

  Nie bez znaczenia jest również wielkość pomieszczenia, która jest w stanie wpływać na funkcjonalność elementów przestrzeni łazienki utrzymanych w określonym stylu. W małej łazience w bloku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na nowoczesną stylistykę. Pozwala ona na stworzenie z jednej strony miejsca komfortowego, z odpowiednią ilością wolnej przestrzeni. Z drugiej strony nowoczesny styl jest również estetyczny przy zachowaniu właściwej kolorystki oraz oświetlenia. Nie bez znaczenia jest, że nowoczesny styl wymaga znacznie mniej prac do wykonania związanych z wykończeniem wnętrza. Z drugiej strony ciepłe barwy klasycznego wnętrza doskonale sprawdzić się mogą we wnętrzach przeznaczonych dla większej liczby domowników. Rodziny, które mają dzieci mogą stworzyć za pośrednictwem klasycznych, ciepłych kolorów przytulną atmosferę. Liczne dekoracje charakterystyczne dla nowoczesnego wnętrza są w stanie doskonale wypełnić większą przestrzeń dużej łazienki. W dużej łazience pozostawienie wielu pustych przestrzeni daje nieciekawy efekt wizualny. Klasyczny styl doskonale się sprawdzi w salonach kąpielowych.

  Komfortowy salon kąpielowy

  Łazienka powinna być oparta na takich rozwiązaniach, które są zgodne z potrzebami oraz oczekiwaniami użytkownika. Ważne jest, by pomieszczenie łazienkowe pasowało atmosferą oraz zastosowanymi rozwiązaniami sposobowi funkcjonowania w ciągu dnia danej osoby. Zupełnie inne rozwiązania w łazience powinny zastosować osoby aktywne, które mają mało czasu w ciągu dnia a inne rozwiązanie powinny być zastosowane dla osób, które lubią spędzić w łazience więcej czasu w celu uspokojenia się czy zrelaksowania.

  Aktywne osoby powinny postawić na nowoczesną stylistykę oraz ograniczenie liczby elementów, które znajdą się w łazience. Dla takich osób najważniejszy powinien być komfort użytkowania łazienki. Z drugiej strony osoby oczekujące od łazienki przytulnej atmosfery powinny pomyśleć o nowoczesnym stylu opartym na nieco bardziej rozbudowanych elementach przestrzeni lub postawić na klasyczną stylistykę.

  Połączenie różnych funkcji

  Łazienka musi łączyć różne funkcje, co wynika z faktu, że można być ono mieć odmienne przeznaczenie. Z jednej strony łazienka może jedynie spełniać funkcję miejsca, w którym wykonujemy zabiegi higieniczne. Łazienka może być również pomieszczeniem gospodarczym. Wszystko zależy przede wszystkim od tego jaką przestrzenią w łazience dysponujemy. Zupełnie inaczej łazienkę konstruować będzie osoba, która jest właścicielem mieszkania a na inne rozwiązania może pozwolić sobie właściciel domu jednorodzinnego, który może dysponować dodatkowymi pomieszczeniami, które można przeznaczyć choćby na suszenie czy pranie odzieży.

  W domu można wykorzystać mniejsze pomieszczenie czy poddasze użytkowe, w którym można stworzyć łazienkę o przeznaczeniu gospodarczym. W takim przypadku łazienka może mieć wyłącznie przestrzeń kąpielową oraz sanitarną. W łazienkach w bloku trzeba decydować się znacznie częściej na stworzenie pomieszczenia, które od razu łączy w sobie różne i często sprzeczne funkcje. Z tego powodu rozmach w zakresie bardzie oryginalnych, niekonwencjonalnych rozwiązań przy projektowaniu takiej łazienki będzie mocno ograniczony. Łazienka zawsze musi być bezpieczna oraz funkcjonalna, ale jej funkcja estetyczna jest tak samo istotna, gdyż wpływa na samopoczucie użytkowników oraz na przyjemność spędzania czasu w łazience.

  Oświetlenie i kolorystka w łazience

  Przeznaczenie łazienki

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *