Poprawianie łazienki

  Każdy remont to okazja do poprawienia wielu mankamentów w przestrzeni użytkowej łazienki. Przy remoncie można stworzyć taki projekt, który pozwala na stworzenie znacznie bardziej funkcjonalnego pomieszczenia. Zapoznanie się z różnymi rozwiązaniami, które można stosować w pomieszczeniach o określonej wielkości pozwala na poradzenie sobie z wieloma problemami, które są typowe przy remontach łazienek czy to dużych czy małych.

  Dobranie urządzeń do łazienki niewymiarowej

  Jeśli łazienka nie jest wymiarowa wówczas dobieranie poszczególnych urządzeń jest szczególnie trudne. Bardzo ważne w takim przypadku jest wykonanie bardzo dokładnych pomiarów całego pomieszczenia. W ten sposób można nieco lepiej dopasować poszczególne urządzenia sanitarne do wielkości pomieszczenia. Wykorzystać można w niewymiarowej łazience różne wnęki. W sklepach można znaleźć wiele urządzeń sanitarnych, które mają nieco mniejsze wymiary. Można również decydować się na urządzenia o większej funkcjonalności w jakich zastosowano różne nowoczesne rozwiązania. Mniejsze urządzenia znacznie ułatwiają zaaranżowanie każdej łazienki. Zdecydować można się, także na urządzenia sanitarne wykonywane na wymiar. Takie urządzenia można idealnie dopasować do każdej powierzchni użytkowej łazienki. Gdy dysponujemy małą czy wąską łazienką można poszukać takich producentów urządzeń sanitarnych, którzy specjalizują się tworzeniu urządzeń, które są dedykowane takim łazienkom. Na rynku urządzeń sanitarnych można znaleźć między innymi urządzenia sanitarne, które są asymetryczne, narożne czy owalne, które mają również odmienne wymiary.

  Rozmiary urządzeń

  Nie można zapominać, że poszczególne urządzenia, by były funkcjonalne muszą mieć pewne minimalne rozmiary. Z tego powodu nie można decydować się na maksymalnie zminiaturyzowane urządzenia. Bardzo często z urządzenia, jak bardzo mała umywalka, lepiej jest zrezygnować, niż decydować się na montaż w łazience urządzenia, które zupełnie nie będzie przydatne ze względu na zbyt małe rozmiary i nieodpowiednie kształty. Urządzenia warto dopasować między innymi do wysokości łazienki, co jest ważne w przypadku wanny czy kabiny prysznicowej. Ważna jest również szerokość łazienki, gdyż pomiędzy poszczególnymi urządzeniami sanitarnymi w łazience muszą występować określonej wielkości przestrzenie, które pozwalają na swobodne korzystanie z takiej łazienki. Urządzenia mogą mieć kształty kwadratów, prostokątów a także mogą mieć kształty koliste. Ważne jest, by urządzenia pasowały do siebie również pod względem kształtów geometrycznych.

  Photo by Matt @ PEK from flickr.

  Zmiany łazienki podczas remontu

  Ile kosztuje remont małej łazienki w mieszkaniu?

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *