Problemy przy remontowaniu łazienek

  Przy remontowaniu łazienek można spotkać się z różnego rodzaju problemami, które mogą sprawi, że wykonanie poszczególnych prac remontowych może być utrudnione. Jednym z takich dylematów z jakim spotkać się może osoba realizująca remont w łazience jest kwestia sposobu układania izolacji przeciwwilgociowej. Taka izolacja jest dobrym rozwiązaniem na wszystkich tych powierzchniach, które narażone są na kontakt z wodą.

  Takie miejsca można spotkać miedzy innymi przy umywalce, gdzie izolacja zaczynać się powinna od podłogi i sięgać mniej, więcej pięćdziesiąt centymetrów ponad baterię a także poza jej krawędzie. Jeśli chcemy tworzyć izolację wokół kabiny prysznicowej to zabezpieczenie ściany powinno być usytuowane nad słuchawką prysznicową, mniej więcej dwadzieścia centymetrów ponad słuchawkę. Jeśli mamy taką możliwość można zdecydować się na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, aż do samego sufitu.

  W ten sposób można w pełni zabezpieczyć ściany przed działaniem wilgoci. Gdy w łazience jest wanna wówczas izolacja powinna być powyżej wysokości, do której osoba, która w wannie stoi jest w stanie podnieść słuchawkę prysznicową. Bardzo ważne jest, by zabezpieczyć całą podłogę, która znajduje się wokół wanny oraz ściany nad podłogami. Gdy strefa mokra będzie zajmowała bardzo duże przestrzenie ścian to najlepszym rozwiązaniem może być postawienie na izolację w całej łazience.

  Co zamiast brodzika?

  Innym dylematem z jakim można spotkać się przy remontowaniu łazienki jest kwestia stosowania brodzika. Nie zawsze trzeba brodzik stosować. Jednym z rozwiązań może być wyprofilowanie podłogi oraz zamontowanie w niej odpływu. Nie zawsze jest to możliwe, co wynika przede wszystkim z faktu, że nie zawsze istnieje możliwość wykonania izolacji wokół natrysku zarówno na podłogach jak też ścianach. Kolejna kwestia to brak możliwości odprowadzenia wody z odpływu, co może być wynikiem konstrukcji pionu kanalizacyjnego, który będzie uniemożliwiał odpowiednie poprowadzenie kąta odpływu, by woda nie zatrzymywała się na podłodze.

  Photo by Damianos Chronakis from flickr.

  Prace remontowe w łazience

  Odległości między urządzeniami w łazience

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *