Prace remontowe w łazience

  Realizowanie remontów w łazience wymaga przede wszystkim odpowiedniego planowania. Łazienka jest bardzo nieprzyjemnym do remontowania pomieszczeniem. Wynika to przede wszystkim z konieczności zamieszczenia w niej wielu niezbędnych urządzeń. Z drugiej strony bardzo często nie dysponuje się w łazience odpowiednią ilością przestrzeni użytkowej, by stworzyć łazienkę idealną. Z tego powodu konieczne jest realizowanie jak najbardziej funkcjonalnych rozwiązań.

  Po pierwsze warto zastanowić się przed remontem, czy zamierzamy modyfikować rury sanitarne oraz kanalizacyjne. Nie zawsze jest to możliwe, ale gdy można to wykonać to bardzo często można korzystnie zmodyfikować ustawienie poszczególnych urządzeń sanitarnych zarówno w małej jak też dużej łazience. W dużej łazience można wykorzystać wyspę, przy której montuje się różne urządzenia sanitarne. Z drugiej strony w małej łazience poprzez zmianę ustawienia rur można znacznie lepiej pomieścić poszczególne urządzenia, taki jak wanna czy sedes zapewniając znacznie więcej wolnej przestrzeni.

  Przygotowanie podłoża pod materiały budowlane

  Przy remoncie w łazience bardzo często trzeba usunąć farby czy płytki, które w łazience się znajdowały. Po takich pracach konieczne jest wyrównanie powierzchni ścian. Jest to ważne, szczególnie gdy zamierzamy kłaść płytki ceramiczne. Przy kładzeniu płytek ceramicznych niezbędne jest stworzenie bardzo równej przestrzeni na ścianach. Jeśli takiej przestrzeni nie uzyskamy po pierwsze możemy mieć problemy z położeniem płytek a po drugie płytki mogą odpadać od nierównej powierzchni ścian. Jeszcze innym problemem będzie nieestetyczne prezentowanie się tak zamontowanych płytek.

  Nawet, jeśli ściany zamierzamy malować z wykorzystaniem farb akrylowych czy lateksowych nie można zapominać, że źle przygotowana powierzchnia ścian może sprawić, że ściany nie będą mogły oddychać. Pod nierówno położone farby może dostawać się woda, co może powodować odpryski. W ten sposób remont znacznie szybciej może być konieczny do poprawienia choćby poprzez wykonanie drobnych renowacji.

  Photo by Chalon Handmade from flickr.

  O czym pamiętać przy remoncie łazienki?

  Problemy przy remontowaniu łazienek

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *