O czym pamiętać przy remoncie łazienki?

  Przygotowanie planu remontu łazienki jest niezbędne, gdy zależy nam na sprawnym przeprowadzeniu prace remontowych. W łazience może być konieczne wykonanie zmian w zakresie ustawienia poszczególnych urządzeń sanitarnych. Zanim przystąpi się do prac wykończeniowych nie można zapominać o sprawdzeniu jakie zmiany w ustawieniach poszczególnych urządzeń są możliwe. Nie zawsze można stworzyć idealnie pasującą do naszych potrzeb łazienkę.

  Ograniczeniem jest ustawienie poszczególnych rur sanitarnych oraz kanalizacyjnych, których można nie móc przedłużyć. Przed samym przystąpieniem do remontu niezbędne jest również wykonanie prac takich jak skucie posadzki, czy zerwanie farb położonych na ścianach. Przy pracach wykończeniowych takich prace nie trzeba wykonywać, ale osoby, które kupiły używany dom czy mieszkanie muszą pomyśleć o tego rodzaju pracach. Prace przygotowawcze do położenia w łazience nowych materiałów budowlanych są czasochłonne, więc trzeba uwzględnić to w planach realizowania kolejnych prace w łazience.

  Jakie zmiany są możliwe?

  Zakres możliwych do wykonania prac w łazience warto określić na poziomie planu prac wykończeniowych. Pozwala to określić między innymi to jak duże urządzenia sanitarne będzie można w łazience zmieścić. Najważniejsze jest usytuowanie pionu kanalizacyjnego, czy poziom podłogi. Wpływają one na to jakie rozwiązania będzie można w łazience zastosować. Kiedy zamierza się wykonać bardzo duży zakres prac remontowych warto zastanowić się nad zmianami rozmieszczenia poszczególnych urządzeń sanitarnych, jeśli tylko takie zmiany są możliwe.

  Takie zmiany pozwalają między innymi na usunięcie mankamentów, które rozpoznane zostały podczas użytkowania łazienki. Warto pomyśleć o wymianie wanny na kabinę prysznicową, jeśli łazienka jest bardzo mała. Wymiana na kabinę to również rozwiązanie, gdy w domu mamy już dzieci w nieco starszym wieku. Odpowiednia konstrukcja kabiny prysznicowej jest znacznie bardziej wygodna i bezpieczna przy korzystaniu z niej przez dzieci. Warto również już na poziomie planu realizowania remontu łazienki rozważyć wszelkie koncepcje dodania dodatkowych urządzeń, do których można zaliczyć między innymi bidet, kabinę prysznicową, kabinę od sauny.

  Photo by Lindsay Grant from flickr.

  Prace remontowe w łazience

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *