Trendy w dekorowaniu łazienek

  Łazienka jest pomieszczeniem, które powinno być zarówno ładne, jak i praktyczne – stwierdzenie to eksperci w dziedzinie wnętrzarstwa powtarzają niczym mantrę. I rzeczywiście, nie ma się czemu dziwić. Należy bowiem z całą pewnością zadbać o to, by stworzyć sobie wyjątkową pod każdym względem atmosferę we wnętrzu. A jak to zrobić i jakie są najnowsze trendy, jak chodzi o dekorowanie i aranżowanie łazienek?

  Dziś na ten właśnie temat spojrzymy nieco bliżej tak w teorii, jak i w praktyce.

  Co zatem jest modne, jak chodzi o wyposażenie łazienek? Trendów, którymi warto się zainspirować jest co najmniej kilka. Wybór zaś tego najodpowiedniejszego uzależniony jest tak naprawdę tylko i wyłącznie od indywidualnych preferencji. Możemy bowiem postawić między innymi na:

  • styl nowoczesny – oparty o proste, geometryczne formy, oszczędność w zdobieniach, wykorzystanie nowoczesnych materiałów – m.in. szkła, metalu i plastiku, a także duże kontrasty kolorystyczne,
  • styl ekologiczny – oparty przede wszystkim o naturalne materiały takie, jak drewno, jasną kolorystykę w odcieniach ziemi oraz inspirowane motywami florystycznymi zdobienia,
  • styl skandynawski – oparty o kolorystykę bieli, żółcieni oraz niebieskości, wykorzystujący naturalne materiały i nietypowe elementy (np. naklejki, fototapety czy obrazy ścienne w antyramie).

  Co oczywiste, możliwości aranżacyjnych jest znacznie więcej, a pomiędzy nimi każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Warto jednak styl wnętrza łazienki ustalić jeszcze przed zakupem materiałów remontowych, jak i elementów wyposażenia wnętrz. Muszą być z nim spójne bowiem zarówno pokrycie ściany i podłogi, jak i meble łazienkowe, armatura, czy też dodatki.

  Na szczęście dzisiaj znalezienie idealnie pasujących rozwiązań do łazienki w określonym stylu nie jest zadaniem trudnym i każdy, kto tylko chce, poradzi sobie z nim znakomicie. Warto zatem poszukiwać inspiracji i aranżować łazienkę zgodnie z najnowszymi trendami – to wywoła zachwyt u wszystkich, którzy nas odwiedzą. A to przecież sprawa bardzo ważna, o której przy aranżowaniu wnętrza zdecydowanie należy pamiętać.

  Meble łazienkowe – z czego najlepsze?

  Nowoczesne wyposażenie łazienki

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *